Ekonomi

Dükkanına astığı yazı ile öğrenciler için bedava yemek kampanyası başlattı

Tekirdağ‘da kokoreç dükkanı işleten esnaf, ekonomik durumu kötü olan öğrencilere bedavaveriyor.

Süleymanpaşa‘daki lokantasında kokoreç, sucuk ekmek, köfte ve tavuk yapıp satan Efkan Kılıç, dükkanın kapısına astığı yazı ile öğrencilere bedavakampanyası başlattı. Lokantasında 10 yıldır da gazi ve şehit yakınlarına bedavaikramı yapan Kılıç, dükkanın girişine astığı yazıda, “Bu soğuk kış günlerinde durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize kapımız heraçıktır. Öğrenciler Çarşı ve Değirmenaltı şubelerimizde ücretsizyiyebilir” ifadelerine yer verdi.

“BEN DE ÖĞRENCİLİK YILLARI YAŞADIM”

Efkan Kılıç, “Ben de öğrencilik yılları yaşadım. Açlığın tokluğun ne olduğunu çok iyi bilirim. Yemek yedirmekdeğil, ben verdikçe Allah’ta bana veriyor. Öğrenci kardeşlerimiz hiç çekinmesinler hergelsinler. Ama gerçek ihtiyaç sahipleri kardeşlerim gelsinler, yesinler hiçdeğil. Ben ekmeği paylaştığımdaha çok huzur buluyorum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Avrupa Birliğiden küstah Doğu Akdeniz tepkisi: Türkiyenin niyeti üzücü

“PAYLAŞMAK GÜZELDİR”

10 yıldır dükkanda şehit ailelerine ücretsizikram ettiğini deeden Kılıç, “Öğrenci kardeşlerimiz de aç kalsın istemem. Öğrencilik hali, durumu olmayan öğrencilerimiz oluyor. İhtiyacı olan öğrencilerimiz istediklerigelip burada ve Değirmenaltı’ndaki şubemizde ücretsizyiyebilir. Paylaşmayı bileceğiz. Paylaşmak güzeldir her zaman” diye konuştu.

Kaynak: İHA