1 sene önce
1 sene önce

Düziçi Belediyesi ilçeye giren araçlardan ayak bastı parası alıyor

Osmaniye‘nin Düziçi ilçesinde belediye meclisi kararıyla ilçeye giriş çıkış yapan tır, kamyon, minibüs, doblo tarzı araçlar, taksilerden işgaliye parası adı altında her araçtan 5 ile 25 lira arasındatoplanmasına şoförlerden tepki geldi.

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI

Düziçi Belediyesinin 5 Aralıkta yapılan meclis toplantısında meclis üyelerininçokluğu ile alınan kararıyla ilçeye giriş çıkış yapan araçlardan işgaliye parası adı altındatoplanmasına karar verildi.

TAKSİ TÜRÜ ARAÇLARDAN 5 TL ALINIYOR

Alınan meclis kararına göre ilçeye giren tırlardan 25 TL, kamyondan 20 TL, 50 NC Transit türü araçlardan 15 TL, Doblo türü araçlardan (hafif ticari araç) 10 TL, taksi türü araçlardan ise 5 TL toplanmasına karar verildi. Alınan karar gereği şehir merkezi girişine zabıtanoktası oluşturuldu. Meclis kararında alınan karara yönelik ilçeye giriş yapan araçlardan araç türüne göre makbuz karşılığında işgaliye parası toplanmaya başlandı.

Sıradaki Haberi Oku  İBB Başkanı İmamoğlundan Kanal İstanbul için Çevre Bakanlığına olumsuz rapor

ŞOFÖRLER UYGULAMAYA TEPKİLİ

Şoförlerden ise Düziçi Belediyesinin bu uygulamasına tepki geldi. Bir ilaç firması temsilcisi olduğunu belirten sürücü, ilçeye girişte 15 TLödediğini belirterek “Yakışmayan bir uygulama olmuş. Ben yıllardır Düziçi’ne gelip giderim. İlkböyle bir uygulama ile karşılaştım. İlaç dağıtımı yapıyorum. Düziçi’ne hizmet ediyoruzböyle birile karşılaşıyoruz. Yakışmıyor umarım bu yanlıştan dönerler” şeklinde konuştu.

“BU UYGULAMANIN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Bir esnaf ise “Belediyenin yaptığı bu uygulamayı yanlış buluyorum. Biz küçük esnafız. Zaten yakıt paramızçıkıyor. Bu uygulamanın kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

GÖZLER BELEDİYE BAŞKANINDA

CHP’li Düziçi Belediye Başkanı Dr. Alper Öner ise meclis kararı ile alınan işgaliye parası ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haberi Oku  Yerli otomobil, Fransada sahte ilanla satışa çıktı
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.