Ekonomi

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk: Kanal İstanbul bir ucubedir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayı’na konuşmacı olarak katılan emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Kanal İstanbul içinzemberek açıklamalarda bulundu. “Bir şeyin proje olabilmesi için bir problemi çözmesi gerekir” diyen Ertürk, Kanal İstanbul’un bir ucube olduğunu söyledi.

Ertürkhakkında şu açıklamaları yaptı:

“Öncelikle sözlerime şunu belirterek başlamak istiyorum. Kanal İstanbul bir proje değil, ucube. Niçin proje değil? Bir şeyin proje olabilmesi için bir sorunu, bir problemi çözüyor olması lazım. Şimdi size soruyorum Kanal İstanbul, İstanbul’un, Marmara Bölgesi’nin ya da Türkiye’nin hangi problemini çözüyor? Hiçbirisini. Hatta Türkiye’ye egemenlik, güvenlik, savunma, ekolojik denge, çevre ve şehircilik konusunda inanılmaz problemler çıkarıyor. Onun için bu bir proje değil, gerçekten bir ucube.

Sıradaki Haberi Oku  Şirketler poşetin ardından lastik, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de beyanname verecek

“SAVUNACAK GİBİ DEĞİL”

Şimdi insan istiyor ki burada karşı görüşlerde olsa onlarlatartışsak sizde doğruyu öyle bulsanız. Ancak yoklar. Ne için yoklar? Savunacak gibi değil. Çünkü savunamadığınızne dersiniz? Çatlasanız da patlasanız da ben bu projeyi yapacağım dersiniz. Şu anda bu yapılıyor”

TÜRKER ERTÜRK KİMDİR?

Türker Ertürk, Türk asker. 2008–2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yürütmüştür. Görevinden istifa ederek ayrılan Türker Ertürk, 2010’da “TSK içinde Gülen cemaatine bağlı imamların bulunduğunu” ve “bu imamların dışarıya bilgi sızdırdığını”etmişti.

Haber Videosu

: Emekli Tuğamiral Türker Ertürk: Kanal İstanbul bir ucubedir