Ekonomi

Erdoğan Herekede CHPye yüklendi: CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze’de gerçekleştirilen ve Türkiye‘nin en önemliprojelerinden bir olan yerliprojesinin ön gösteriminin ardından, Hereke ilçesine geçerek vatandaşlara hitap etti. Vatandaşlara hitabında CHP’yi hedefCumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların dikilibir ağaçları yoktur.Son 17 yıldabiryoktur ki CHP karşı çıkmasın. Takoz koymaya çalışmasın” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkeye ve millete hizmet, her şeyden öncebir gönül işidir. Şayet yaşadığınız topraklara, mensubu olduğunuz millete tutkuyla bağlı değilseniz, muhakkak arkasına gizlenecek bir bahane bulursunuz. Bunun için atalarımız ne güzel söylemiş. ‘Her vakte bir bahane bulur beynamaz olan.’ Namaz kılmaya niyeti yok ya, bin bahane bulur. Çalışmakta, üretmekte, millete ve ülkeye hizmet etmekte gözü olmayan siyasetçi de bir sürü bahane üretir.

Sıradaki Haberi Oku  Doğa Koleji velilerinden personel maaşları ödensin çağrısı

“TAKOZ SİYASETİNİN KURUMSALLAŞTIĞI TEK YER CHP’DİR”

Bu tipler ne hizmet ederler, ne de hizmet edeneverirler. Es kaza ellerine geçirdikleri imkanları da mega projelere taş koymak için kullanırlar. Bu tarz şahıslara hayatınher alanında hepimiz rastlıyoruz ancak Türkiye’de takoz siyasetinin kurumsallaştığıyer vardır, onun da adı CHP’dir.

“CHP, BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELAKETTİR”

Üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir.Hizmet etmek istersiniz, karşınıza ilk olarak CHP dikilir. Yasakları kaldırmak istersiniz, karşınızdaCHP’yi bulursunuz. Havalimanı, otoban, köprü, metro yapmak istersiniz, herkesten önce CHP meydana çıkar. Kentsel dönüşüm projeleriyle, depreme dayanıklıyaparsınız. Karşınıza çıkanCHP’den başkası değildir.

“ÜLKENİN MENFAATİNE OLACAK HİÇ BİR ÇALIŞMANIN İÇİNDE YER ALMADILAR”

Bu ülkede, dikilibir ağaçları olmadığı halde eleştirmede, engellemede, projeleri yokuşa sürmede, önceliği kimseye bırakmazlar. Son 17 yıldabiryoktur ki CHP karşı çıkmasın. Takoz koymaya çalışmasın. Marmaray’dan, Avrasya Tüneli’ne. Osmangazi Köprüsü’nden, Orhangazi Köprüsü’nden İstanbul-İzmir otoyoluna kadar. Her projemizeolmak istediler. Ülkenin ve milletin faydasına olacak hiç bir çalışmanın içinde yer almadılar.

Sıradaki Haberi Oku  İlker Başbuğdan Kanal İstanbul uyarısı: Montrö Boğazlar Sözleşmesini riske eder

“HER ŞEYİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR”

Biz bu köprüleri onlara rağmen yaptık biliyor musunuz?Yani her şeyi engellemeye çalıştılarbiz evelallah hiç dinlemeden yolumuza devam ettik. Kimimahkeme kararlarıyla,zaman sokak olaylarıyla hep bizeçıkardılar. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizle ilgili yapıyorlar. Hiç bir bilimsel, mantıklı, makul açıklaması olamayan iddialarla projeyi daha başlamadan bitirmeye çalışıyorlar.”

“PROJEYİ KÖTÜLEMEK İÇİN SON BİR HAFTADIR SEFERBERLİK İLAN ETTİLER”

Malesef aynı tavrı bugün ön gösterim araçlarını tanıttığımız Türkiye’nin otomobiliyle de ilgili sergilediler. CHP’ye mahir yayın organları projeyi kötülemek için adetabir haftadır adeta seferberlikettiler. Daha aracı bile görmedenzaman farını,zaman aynasını,zaman butonunu bahane ederek içlerindeki kin ve nefreti ortaya döktüler.

“DEVRİM’E KARŞI ÇIKTINIZİ BU DA ‘DEVRİN’ OTOMOBİLİ”

60 yıl önce Devrim Otomobili’ne karşı ne söylendiyse bugün aynısını Türkiye’nin Otomobili için de söylediler. Bakın ne diyorum. Devrim otomobiline karşı çıktınız. Bu da Devrin otomobili. Bunu böyle bilesiniz.”

Sıradaki Haberi Oku  Mansur Yavaştan Ankaralı çiftçilere müjde: 400 ton tohum dağıtılacak

Haber Videosu

: Erdoğan Hereke’de CHP’ye yüklendi: CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir