1 sene önce
1 sene önce

Erdoğan sinyali verdi! Faiz indirimleri devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan,konusunda müjde niteliğinde açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, faizler için “İnşallahhaneye doğru gidiyoruz” diyerek indirimlerin devam edeceği yönünde sinyaller verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanve ekonomiye dair şu açıklamaları yaptı:

“2020 içinde inşallahhaneye gidiyoruz. Tek haneliye gidiş zatengelişmelerin alametidir. Türkiye şu anda zatenve enflasyondaki gelişmeleri ile bu toparlanmaların neticelerini almaya başladı. Faiz bu şekilde düşünce şu anda yatırımlar da artmaya başladı. Gerekbankaları gerekse özel bankalar kredi musluklarını girişimciye açıyorlar, açmaya devam ediyorlar. İnşallah 2020 yatırımlarda da Türkiye’nin sıçrama yılı olacak. Bundan eminim.

“YATIRIMCILAR YENİDEN ÜLKEMİZE GELMEYE BAŞLAYACAKLAR”

Tüm bunlarlaşunu da göreceğiz; uluslararası girişimciler, yatırımcılar inşallah ülkemize yeniden gelmeye başlayacaklar. Bu yatırımlarlaTürkiye’nin yeniden yatırımın arttığı dönemleri yakalayacağına inanıyorum. Bu konuda hiç endişem yok. Şu anda zaten ekonomideki gelişmeleri gayet emin gayet güzel bir şekilde takip ediyoruz. Elhamdülillah sıkıntılar büyük oranda aşılmış vaziyette. Şu anda asgari ücretle ilgili çalışmalar da süratle bitirilecek. Onlar da bitirildikten sonra zaten 2020 çok daha parlak bir yıl olacak. Bundan hiç endişe etmeyin. Biz bunların çoğunu aştık.”

Sıradaki Haberi Oku  Yılbaşına günler kala Uludağda oteller doldu

“ENFLASYONUN DA TEK HANELİ OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ”

Erdoğan, “Enflasyondahane, faizde dehane hedefi olarak mı devam ediyor?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Evet, faizde de enflasyonda da… Hani diyorum ya bunlar doğru orantılıdır. Faizhaneye geldiğinde enflasyonun dahaneli olduğunu göreceğiz. Zaten enflasyonhaneyi yakaladışimdi biz yıl olarak dahaneli olduğunu inşallah göreceğiz. Şu andafaizi olarak yüzde 12’yi gördük. Bu tabi çokmanada Merkez Bankası’nın kararlılığını gösterdi ve bu kararlılıkla şuitibarıyla çokoranlarda faizi düşürdüler. 2020’de de bunun aynı kararlılıkla devam ettiğini inşallah göreceğiz.”

Haber Videosu

: Erdoğan sinyali verdi! Faiz indirimleri devam edecek

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.