Ekonomi

Erdoğanın çıkışı sonrası TİM düğmeye bastı! Etiketlerde Made in Türkiye dönemi başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen yerlitanıtımında ‘Made in Turkey’ yerine ‘Made in Türkiye‘ yazılması gerektiğini belirtmişti. İş dünyasında bu çağrıyageldi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) konuyla ilgili düğmeye bastı.

TİM Başkanı İsmail Gülle ihraç edilen ürünlerde ve Türkiye’nin tanıtımında kullanılanve etiketlerde ‘Türkiye’ ibaresini yaygınlaştırma konusunda çalışmalara başladıklarını anlattı. Gülle, “Bütün ihracatçılarımızı bundan sonraki süreçte ‘Made in Türkiye’ yazılı etiketleri ve ibaresini kullanmayaediyorum. Türkiye bugün artık bir markadır. Türkiye’yi marka haline getirmek ve ihracat, spor, kültür ve diğer tüm alanlardaki faaliyetlerini ‘Türkiye’ logosu altında yüceltmek hepimiz içinbir görevdir. Türkiye’nindışındaki yüzü olan ihracatçılarımızın bundan sonraki süreçte etiketlerinde, logolarında, bütün tanıtım faaliyetlerinde ‘Türkiye’, etiket olarak da ihraç mallarında ‘Made in Türkiye’ ifadesini kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Devlet, doğum yapan anneye en az 7.500 TL ödeyecek

YENİ SLOGAN: TÜRKİYE GÜCÜNÜ VE POTANSİYELİNİ KEŞFET

Gülle, Türkiye’nin potansiyelini keşfetmekle ilgili kullanılan Turkey Discover the Potantial (Türkiye potansiyelini keşfet) yerine; ‘Türkiye Gücünü ve Potansiyelini Keşfet’ sloganını kullanacaklarını duyurdu.

SÜREÇ YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Gülle, “Türkiye Tanıtım Grubu olarak ülkemizi ve ürünlerimizi tanıttığımız her platformda ‘Türkiye’ markasını kullanacağız ve ‘Türkiye’ logosu üzerinden yürüyeceğiz” dedi. TİM Başkanı Gülle, çalışmaları Ticaret Bakanlığı ileyürüttüklerini belirterek bu yılın sonuna kadar sürecin tamamlanacağını belirtti.

Kaynak: İHA