1 sene önce
1 sene önce

Eşine yardım etmek için elektronik eşya tamirine başlayan kadın, azmiyle aranan usta oldu!

Manisa Gördes‘te evinin bahçesinde halı dokuyan 2 çocuk annesi Hatice Şeşen (47), elektronik eşya tamircisi eşi Rıfat Şeşen’e (51) destek için yardım etmeye başladı. Gün geçtikçe tamirat işini öğrenen Hatice Şeşen, 10 yıl önce eşiyleŞehzadeler ilçesinde dükkan açtı. İşin yükünü üstlenen Hatice Şeşen, becerisi ve azmiyle erkek meslektaşlarına taş çıkardı. Kilolarca ağırlığa sahipeşya malzemelerini söken,eden ve müşterilerine teslim eden Hatice Şeşen, aranan biroldu.

“EŞİM EMEKLİ OLDU”

Kadınların kimseye muhtaç olmamasını dileyen Hatice Şeşen, “Önce eşimlemalzemeleri tanıdım. Onunla malzemeleri söküp taktım. Sürekli izleyip öğrendim. Şimdi çamaşır, bulaşık makinesi, klima, kombi, buzdolabı tamiratını yapıyorum. Makineleri söküp takıyorum, topluyorum. Eşim emekli oldu. Bana arada yardımcı oluyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda simide zam geldi

“DÜKKANA GELEN ŞAŞIRIYOR”

Dükkana gelen müşterilerin kadın tamirciyi gördüklerinde şaşırdıklarını söyleyen Şeşen, “Usta nerede?’ diyorlar. ‘Benim’ diyorum. Önce temkinli yaklaşıyorlar sonra işi yapınca ‘Vay be’ diyorlar. Çoğu insan takdir ediyor. Erkeklerin daha sağlam yapacağını düşünüyorlar. Ben işimi çok seviyorum. Kadınlar yapamayacaklarını düşünmesin. İstemek önemli. Ben muhtaç olmaktan çok korkarım. Kimseye muhtaç olmayalım.”

“EŞİMLE GURUR DUYUYORUM”

Hatice Şeşen’in eşi Rıfat Şeşen de yıllarcaçalıştıklarını ve eşine iş konusunda güvendiğini söyledi. Rıfat Şeşen ise, “Eşimle gurur duyuyorum. Kadınların da bu tarz meslekleri yapabilmesi çok güzel bir şey” dedi.

MÜŞTERİLERDEN TAM NOT

Beyaz eşyalarını sürekliiçin Hatice Şeşen’e getirdiğini anlatan Terzi Ceyhun Okol (35), “Ben burayaeşyamı tamire getirdiğimde Hatice ablayı karşımda görünce şaşırdım. ‘Siz mi yapacaksınız’ dedim. ‘Evet’ deyince tereddüt ederek bıraktımsonundaedildiğini görünce şaşırdım ve takdir ettim” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin para cezası verdiği Googlea bir ceza da Fransadan

Bir diğer müşteri telefon tamircisi esnafı Mustafa Yıldırım (47) ise “Hatice hanımın yaptığı iş bizim için gurur verici bir olay. Bir kadının her şeyi başarabileceğinin, her şeyin üstesinden gelebileceğini kanıtlamasıdır. Bu işlerin sadece erkeklerin yapamayacağını gördük. Kendisiniediyorum” dedi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.