1 sene önce
1 sene önce

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Gülmez: 2020de et fiyatları çok yükselecek

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, 2020 yılında et fiyatlarının çok yükseleceğini söyledi. Gülmez, “2019 yılında et fiyatları çok yükselmedi ancak yem fiyatları neredeyse iki katının üzerine çıktı. Geçen yıl hayvancılıkla uğraşanların sayısı yüzde 60 ise bu yıl yüzde 30’lara kadar geriledi. Saman fiyatları çok yükseldi bu nedenle hayvancılıkla uğraşan insan sayısı azaldı” dedi.

“İTHAL ETE MAHKUM OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Başkan Gülmez, “2020 yılında et fiyatlarının çok yükseleceğini veithal ete mahkum olacağımızı düşünüyorum. Ancak bu çare değil bu konuda yapılması gereken yeme destek vermektir. Çünkü yem masrafı çok olunca hayvancılıkla uğraşan insanlarediyor eğer yem desteği verilirse ancakgeçilebilir. Tarımın yanında insanlarımız hayvancılıkla da uğraşıpbir geçim kaynağı ortaya çıksın diye dernek olarak çaba harcıyoruz ancak yem fiyatları bizeoluyor. Bir de bu yem konusunun nakliye boyutu var. Yeme verdiğimizkadar nakliyeye deharcıyoruz buda hayvancılığın belini büküyor” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Bakan Selçuk: Asgari ücret için gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız

“BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAKTIR”

Gülmez, “Yeni mezbahanın açılması hem Fatsa hem de Ordu için büyük birsağlayacak. Mesela İç Anadolu Bölgesi’nde gittiğimiz illerde ortak büyük bir pazarla karşılaşıyoruz. Fatsa Ordu’nun orta noktasında olduğu için bu mezbahayı Fatsa’da yaptılar. Tüm ilçelerin ve Ordu merkezin tüm mezbahaları birleştirip ortak bir pazar oluşturulması bölgemiz için çok faydalı olacaktır. Mezbaha için 20 milyona yakın masraf yapıldı. Bu konuda devletimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.