Ekonomi

Fikri Işıktan önceki yerli otomobil ile ilgili eleştirilere cevap: Kısa zamanda açıklama yapacağım

Türkiye’nin otomobili Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde yapılan törenle tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilk sürüşün yapıldığı otomobilin özellikleri de kamuoyuyla paylaşıldı. Tamamen elektrikli olan veşarj ile 500 kilometre gideceği öğrenilen yerli otomobilin tanıtım törenine yoğungösterildi.

FİKRİ IŞIK “2018’DE YOLLARDA OLACAK” DEMİŞTİ

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı iken, yerli otomobilin 2019’da yollarda olacağını söyleyerek TÜBİTAK’ta geliştirilen bir prototipin direksiyonuna geçmişti. Ancak o prototipin devamı gelmemişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Bilişim Vadisi’nde Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun prototipini hazırladığı yerli otomobilin tanıtımı yapıldıktan sonra gözler Fikri Işık’a çevrildi.

“KISA ZAMANDA AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Gazeteci-yazar Serdar Arseven’in “Yerliile ilgili kamuoyu sizden açıklama bekliyor Sayın Bakan” sorusunaveren Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Fikri Işık, “Bu konuda kısa süre içerisinde bir açıklama yapacağım inşallah” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Son 5 yılda satılmayan biletlere çıkan ikramiye tutarı açıklandı