1 sene önce
1 sene önce

Garanti BBVA, Çin Exim Banktan finansman sağladı

Garanti BBVA’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda (KAP) yeraçıklamasında, the Export Import Bank of China’dan (Çin Exim Bank) 300 milyon doları tutarında 3 yıl vadeli kredi sağlandığı bildirildi.

Bankanın, KAP’a yaptığı açıklamada, “Bankamız, the Export Import Bank of China’dan 300 milyon Amerikan doları tutarında 3 yıl vadeli kredi sağlamıştır” denildi.

“ÇİN’DEN YAPILAN İTHALATLARDA KULLANILACAK”

Bankadan yapılan açıklamada, “İki banka arasındaki anlaşma kapsamında sağlanan kredi Türk firmalarının Çin’den yapacakları ithalatların finansmanında kullanılacak. Dış ticarette müşterilerinin çözüm ortağı olarakeden Garanti BBVA, uluslararası anlaşmalarla dış ticaretin finansmanında müşterilerine farklı çözümler sunuyor. Garanti BBVA, gerçekleştirdiği bu anlaşmayla Çin bankalarıyla süregelen güçlü ilişkilerini pekiştirmeye devam etti” ifadeleri kullanıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Kasımda ihracat 16,2 milyar dolar oldu

“BANKAMIZA DUYULAN GÜÇLÜ GÜVENİN GÖSTERGESİ”

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ da, “Garanti BBVA, bu kredi anlaşmasıyla Çin işlemlerindeki üstünlüğünü birdaha ortaya koydu. Çin Eximbank ile uzun yıllara dayanan güçlü bir ilişkimiz var. 2016’da imzaladığımız sözleşmeden sonra Çin Eximbank ileyüksek tutarlı bir krediye imza atmaktanduyuyoruz. Bu anlaşma uluslararası piyasalarda bankamıza duyulan güçlü güvenin de bir göstergesi. Çin’de temsilcilik açan Türkiye’den ilk banka olarak Çin ile ilgilibir bilgi birikimimiz var. Çin ile işlem yapan firmaların Garanti’nin bu uzmanlığından faydalanmasını isteriz. Güçlüdışı bağlantılarımızla dış ticaretin finansmanı konusunda müşterilerimize yeni çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.