slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Genç sporcu, banka kredisiyle fitness sporunda dünya şampiyonu oldu

Demokrasi Üniversitesi Tarih Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ege Demir (23), 15 yaşında başladığı fitness sporunda dünya şampiyonluğuna ulaştı. 2016 yılında ekonomik nedenlerle bir spor salonunda çalışmaya başlayan Demir, aynı yıl içerisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Romanya’da düzenlenen Dünya Gençler Vücut Geliştirme Şampiyonası’na ise maddi imkansızlık nedeniyle katılamadı. Bunun üzüntüsünü yaşayan Demir, o süreçte işten de çıkarıldı. Bir sonraki yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na kendi imkanlarıyla hazırlanan Demir, birdaha 3’üncü oldu ve buEkvator’da düzenlenen şampiyonadamaddi gerekçelerle boy gösteremedi. İnternetten antrenman programları satarak geçimini sağlamaya çalışan Demir, bu yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ise şampiyonluğa ulaştı. Birleşik Arap Emirlikleri‘nde (BAE) düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılmayakazanan Demir’in annesi, oğlunun daha iyi beslenebilmesi ve şampiyonaya hazırlanabilmesi için bankadan kredi çekti. Bu şartlar altında turnuvaya katılan Demir, Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu (IFBB) Klasik Fizik 171 Dünya Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu.

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Fitness sporuyla uğraşmaya başladığı günden berihayalinin madalya kazanmak olduğunu belirten Demir, hedefine ulaştığı için çokolduğunu söyledi. Demir, “15 yaşında fitness sporuna başladım. Amacım hep İstiklal Marşımızı okutmaktı. Maddi durumum da çok yeterli değildi. Federasyon,dışında düzenlenen turnuvalarda yalnızca Türkiye şampiyonlarının masraflarını karşılıyordu ve Türkiye şampiyonu olmam gerekiyordu. İkiüçüncülük aldım ancak maddi yetersizliklerden ötürü turnuvalara katılamadım. Çalışmaktan vazgeçmedim ve Türkiye şampiyonu olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen IFBB Klasik Fizik 171 Dünya Şampiyonası’na katılmayakazandım. Turnuvada başarılı olmak için çok çalıştım. Bu kadar emek vermişkenamacım şampiyonluğa ulaşmaktı. 23 yaşında olmama rağmen büyükler kategorisinde yarıştım. Son üçe kalınca, ülkeme madalyayla döneceğim için çok sevindim. Son ikiye kalınca dua etmeye başladım ve şampiyonlukta adım okununca çok büyük biryaşadım. Allah da nasip etti ve İstiklal Marşımızı okuttum. Bu şampiyonluktatakım hocalarımızın emeği çok büyük” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: İngiltere Parlamentosu, Brexiti onayladı

“İŞSİZ KALINCA BUNALIMA GİRDİM”

Maddi ve manevi olarak çoksüreçler geçirdiğini ancak pes etmediğini söyleyen Demir, “Maddi durumum yetersiz olduğu için 17 yaşında bir spor salonunda yarı zamanlı olarak çalışmaya başladım. Yaklaşık 1,5çalıştıktan sonra tam zamanlı çalışmaya başladım. Günümün yaklaşık 12 saatini salonda geçiriyordum. Çalışmak mecburiyetindeydim ve çalışırkenda yapıyordum. İlk Türkiye Şampiyonası’na da bu salonda hazırlandım. Ailem de bu süreçte bana destek verdi. Yoksa başaramazdım. Yarışmaya hazırlandığım için verimli olamadığım gerekçesiyle işten çıkarıldım. İşsiz kalınca parasızlıktan bunalıma girdim. Ancak ailem hep yanımda durdu. İnternetten antrenman programı satarak gelir sağlamaya çalıştım. Türkiye Şampiyonası’nda, şampiyon olunca annem, masrafları karşılayabilmek için bankadan kredi çekti. O sayede dünya şampiyonu oldum” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  İmamoğlu, Kanal İstanbulun ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi

“EN BÜYÜK HEDEFİM OLİMPİYAT SEVİYESİNDE YARIŞABİLMEK”

Fitness sporunda çok çalışmanın yanı sıra maddiyatın da çok önemli olduğunun altını çizen Demir, “İyi bir formda olmak istiyorsanız kaliteli beslenmeniz gerekiyor. Eğer kasınızı kaliteli beslerseniz daha güzel görünür. Ben önceleri sadece tavuk yiyordum. Hocalarımın tavsiyesi doğrultusunda daha kaliteli protein besinleri almaya başladım. Bunların maddi getirisi de oldukça yüksek. Doğru beslenemezseniz başarıyı yakalamanız imkansız. Vücuttatuttuğu ve ödem yaptığı için kesinlikle alkol kullanmıyorum. Karbonhidrat döngüme göre besleniyorum. Tuzdan suya kadar miktarlı alıyorum. Her besini saatine göre tartarak alıyorum. İdmana geliş saatlerim bile dakikası dakikasına ayarlıyorum. Bunların yanı sıra çok sıkı bir diyet programı uyguluyorum. Dışarıdan kesinlikleyemiyorum. Yiyeceğim yemekleri herçantamda taşırım. Çok fedakarlık gerektiren bir spor” diye konuştu.

Ege Demir, bundan sonraki hedeflerini ise şöyle sıraladı, “Dünya şampiyonu olarak Elit Pro Kart almayakazandım ve biryükseldim. Hedefim yeni kategorimde toplayacağım yüksek puanlarla IFBB Pro kategorisine yükselmeyi hedefliyorum. En büyük hedefim ise en üstolan Olimpiyat seviyesinde yarışabilmek ve bayrağımızı orada da dalgalandırmak istiyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Küçükken bir çikolata alamayan muhtar Umut, mahallesine umut oldu

“OĞLUMUN SPONSORU BENİM”

Dünya şampiyonu sporcunun turnuvaya daha iyi hazırlanması amacıyla bankadan ikikredi alanDerya Balcı (61), sponsor bulamadıkları için oğluna sponsor olduğunu söyledi. Balcı, “Ege’nin aldığı dünya şampiyonluğundan dolayı çokve gururluyum. Bana şampiyon olduğunu söylediğinde idrak edemedim. Nebana İstiklal Marşımızı okuturken çekilen videoyu atınca orada tüylerim diken diken oldu. Birkaç gün kendime gelemedim. Bana ve akrabalarımıza büyük biryaşattı. Umarım bu duyguları tüm anneler yaşar. Ege’nin yaptığı spor maddi ve manevi anlamda meşakkatli bir spor. Antrenörleri ne dediyse ben onları yaptım. Türkiye Şampiyonası’ndan önce Ege, bana alması gerekenlistesini verdiğindearaştırması yaptım ve yetemeyeceğimin farkına vardım. Bankaya giderek kredi aldım ve onun yemesi gereken besinleri bu şekilde aldık. Şampiyon olduktan sonra budünya şampiyonasına hazırlanması gerekti ve ben birdaha bankanın yolunu tuttum. İlk aldığım krediyi kapatıp yenisini aldım. Oğlum da aldığı şampiyonlukla bizi gururlandırdı. Ne yazık ki şimdiye kadar bir sponsor bulamadık. O yüzden oğlumun sponsoru benim” dedi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri