1 sene önce
1 sene önce

Hobi amaçlı kurduğu harada, şampiyonlar yetiştiriyor

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda tekstil ticareti yapan ve ailecek atlara tutkun olduklarını söyleyen Harun Ateş, yaklaşık 12 yıl önce, ağabeyi ileAyrancılar Mahallesi’nde hobi amaçlı hara kurdu. Hobi için kurulançiftliği, yıllar içinde büyüdü. Özel ırklardan 40 tayın bulunduğu çiftlikte, değeri 25 bin TL ile 300 bin TL arasında değişen fiyatlarda atlar var. Ateş’in yetiştirdiği atların şampiyonlukları bulunuyor.

ŞAMPİYON ATLAR YETİŞTİRİYOR

Harun Ateş, çiftlikte yetişen 20’nin üzerinde tayın Türkiye’nin çeşitli hipodromlarında koştuğunu, bunlardan 4’ünün kendileri adına koştuğunu belirterek, “Burada yetişen ‘Ateşin Kızı’ isimli at, Kraliçe 2’nci Elizabeth Kısrak Koşusu’nu kazandı. Yine birçok koşu kazanan atlarımız buradan çıktı. Ben çocukluğumdan beri atlara çok düşkünüm. Ailece atlara olan sevdamızı şimdi bir çeşit yatırıma dönüştürmüş olduk. Burada artık her20-25 tay çıkarabilecek duruma geldik ve bu bizi çokediyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Yerli otomobil çok yakında hazır olacak

“HEDEFİMİZ, GAZİ KOŞUSU‘NU KAZANAN ATI YETİŞTİRMEK”

Hara için 6 milyon dolar yatırım yapan Ateş, “Bizim için önemli olan şey atlarımızın sağlığı. Ahırlarımız her gün düzenli olarak temizleniyor. Besin değeri en yüksek olan yemlerle besleniyorlar. Bu zamana kadar hobi olarak yaptığımız işi bundan sonra daha profesyonel yapacağız. Hedefimiz, en prestijli koşu olan Gazi Koşusu‘nu kazanan atı yetiştirmek” dedi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.