1 sene önce
1 sene önce

İBBden yılbaşı gecesi tedbirleri! Metro sabaha kadar hizmet verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yılbaşı kutlamaları için İETT‘yeseferler koyup bazı metro seferlerini 24 saate çıkardı.

İBB’den yapılan açıklamada yeni yıl kapsamında Taksim Cumhuriyet Meydanı, İstiklal Caddesi ve Dolmabahçe ışıklandırdı. Yeni yıl gecesinde,ve gösterilerin merkezi Ortaköy sahili olacak. Deniz yüzeyine kurulacak platformda saat gece 24.00’ü gösterdiğinde başlayacak havai fişek gösterisi ile vatandaşlar yeni yıla hepgirecek.

AKOM GÖREV BAŞINDA

İstanbulluların yeni yıla huzurla girebilmeleri için İBB’nin birçok birimi mesai yapacak. AKOM, yılbaşı gecesi için özel tedbirler aldı.

Bu kapsamda İtfaiye, Zabıta, İGDAŞ, İSKİ, İETT, METRO İSTANBUL, Atık Yönetimi Müdürlüğü, Yol Bakım ve Altyapı, İşletmeler Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden personel AKOM merkezinde görev başında olacak.

Sıradaki Haberi Oku  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç: Yabancı turist sayısını 50 bine çıkarmayı hedefliyoruz

17 HATTA 672 EK SEFER DÜZENLENECEK

İETT tarafından yılbaşı gecesi 22.00-06.00 saatleri arasında 17 hatta, 125 araç ile 672sefer düzenlenecek. 24 saat esaslı çalışan metrobüs hattında da yılbaşı gecesi içinseferler konuldu. 1 Ocak günü ise seferler pazar günü uygulanan sefer planına göre yapılacak.

İstanbulluların güvenli bir şekilde evlerine ulaşması için İstanbul’un merkezi noktalarına ulaşımdaseferler konuldu. Vatandaşlar,sefer yapacak otobüs hatları ve diğer hatların sefer saatlerine ilişkin detaylı bilgileri “www.iett.istanbul” internet adresinden veya “MOBİETT” uygulamasından da ulaşabilecek.

METRO GECE DE HİZMET VERECEK

Yılbaşı gecesi İstanbulluların ulaşım sorunu yaşamaması için Metro İstanbul bünyesinde yer6 metro hattında 31 Aralık’ı, 1 Ocak’a bağlayan gece “Gece Metrosu” seferleri yapılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Telefon taksidine 3 ay sınırlaması geldi! İşte 12 ay taksitle alınabilecek telefonlar

Gece seferleri yapılan M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M6 Levent-Hisarüstü hatlarının yanı sıra normalde 00.00’da seferleri sona eren diğer tüm metro hatlarında sefer süresi de gece 02.00’ye kadar uzatıldı.

3 BİN 500 KİŞİLİK EKİP GÜVEN VE HUZUR SAĞLAYACAK

Yılbaşı gecesinden bir gün önce başlayarak takviye personeltoplam 3 bin 500 kişilik ekip güven ve huzuru sağlamak için görev alacak. Ekipler, tüm ulaşım aksları ile ve ilçe meydanlarına yakın alanlarda güvenlik hizmeti sunacak. İstanbul’un 39 ilçesindeki meydanlarda Yerinde Çözüm ekipleri de saat 01.00’e kadar devriyede olacak.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.