1 sene önce
1 sene önce

İçişleri Bakanı Soyludan Kanal İstanbul açıklaması: Birileri çatlasa da patlasa da yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,dönemde gündemden düşmeyen Kanal İstanbul projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, “Birileri çatlasa da patlasa da 2011’de milletimiz karar verdi, Kanal İstanbul’u yapacağız. 2020’de moralimiz daha güçlü olacak.” dedi.

MUŞ HAVALİMANI’NIN KAPASİTESİ 400 BİN KİŞİYE ÇIKARILDI

Muş Belediyesince inşası tamamlanan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılış törenine katılan Soylu, tesisin hayırlı olmasını dileyerek, Belediye Başkanı Feyat Asya’nın önemli bir eserin altına imza attığını söyledi.

Yaklaşık 13 milyon liralık yatırımla inşa edilen 6 bin 500 metrekare kapalı alana sahip terminalin, Muş’a yakışır birolduğunu belirten Soylu, bu sayede insanların huzur ve güvenle seyahat edebileceklerini, seyahat firmalarının da konforlu ve güzel çalışma ortamına kavuştuklarını dile getirdi.

Muş Havalimanı’nın kapasitesinin 400 bin kişiden bir milyona çıkarıldığını anlatan Soylu, “Bahar ayında Alparslan-2 Barajı şalter basacak, topraklarımız suyla buluşacak. Yeni stadınız yapılıyor, inşallah yakın zamanda bitecek. Eski stadınızın yeri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafındanhazırlıklar yapıldı. O dabahçesine dönüştürülecek.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  CHPli Arıktan AK Parti Kayseri milletvekillerine pastırmaya sahip çıkma çağrısı

Doğu ve Güneydoğu’nun tamamında, Mardin’den Van’a, Diyarbakır’dan Tunceli’ye kadar turist sayısının ortalama yüzde 250’nin üzerinde arttığınıeden Soylu, huzur ve güven ortamıyla bu rakamın daha da yükseleceğini vurguladı.

“2020’DE PKK DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK”

Soylu, terörizm ve teröristlerden arınarak Doğu ve Güneydoğu’nun kendini bulduğunu söyledi.

“Ne günlerden geçtiğimizi biliyoruz.” diyen Soylu, şunları kaydetti:

“Saat 04.00’ten sonra insanların güvenli olmadığı için yola ve sokağa çıkmaya, çocuklarını eve kapattığı günlerden gecenin yarılarına kadar herkesin özgür ve hür şekilde yaşadığı ve kendini bulduğu bir tablonun içindeyiz. Muş’a her geldiğimde güç vebuluyoruz. Terörle mücadele meselesini bize bırakın. Bu, size sözümüzdür. 2020’de böyle bir terör örgütü kalmayacak. Burahatlayacak. 40 yıldır bu işle uğraşıyoruz. 40 yıldır çoluğumuz çocuğumuz heder oldu. 40 yıldır bu ülkede bu işe ayırdığımız kaynakları inşallah önümüzdeki kısa süreden sonra gelişmeye, kalkınmaya, ülkemizin yarınlarına hepgüçlenerek ortaya koyacağımız, geliştireceğimiz Türkiye’ye sağlayacağız. Bunuveyapacağız.”

Sıradaki Haberi Oku  Yıllar sonra Suriyeye ihracat yapıldı

“KANAL İSTANBUL’U YAPACAĞIZ”

“Birileri çatlasa da patlasa da 2011’de milletimiz karar verdi, Kanal İstanbul’u yapacağız. 2020’de moralimiz daha güçlü olacak. Dahave üreten bir Türkiye olacağız.” diyen Soylu, safları sıklaştıracaklarını, omuz omuza sadece 780 bin kilometreye değil, çevredeki coğrafyaya ve dünyaya medeniyetin kardeşliğini, birikimini nakşedeceklerini dile getirdi.

Dimdik şekilde ayakta ve dünyaya halkın sesini duyuran Türkiye ve büyük birolarak hep2020’yi kucaklayacaklarınıeden Soylu, şunları söyledi:

“2023’te Türkiye, bugün olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. yılında da stratejik bir güç olacak inşallah. 7 başlı ejderhayla uğraşmamıza rağmen Cenab-ı Allah’ın inayetiyle yolumuza dimdik devam ediyoruz. Çok çalışıyoruz,gösteriyoruzbunun yeterli olmadığına inanıyoruz. Onun içingöstereceğiz, mücadele edeceğiz, hakka sarılacağız ve ülkemizin gereklerini dünya için yerine getireceğiz.”

Sıradaki Haberi Oku  Vanda ele geçirilen 80 kilogram trüf mantarı, 27 bin 100 liraya satıldı

Konuşmanın ardından Bakan Soylu, Muş Valisi İlker Gündüzöz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ve diğer davetlilerle terminalin açılış kurdelesini kesti.

Soylu, programların ardından kentten ayrıldı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.