Ekonomi

İmamoğlu, Kanal İstanbulun ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi

Kentin ihtiyacının Kanal İstanbul olmadığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, ÇED raporuna itiraz başvurusunda bulunmak için Beşiktaş’taki İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü‘ne gitti.

“BU PROJEYİ SON ANA KADAR TAKİP EDECEĞİM”

Suyla ilgili üçinsanının raporunu okuduğunu ve uykularının kaçtığını söyleyen İmamoğlu, “Birinsanının tarifi şu, siz yeraltıkaynaklarını kurutuyorsunuz. Istıranca’lardan gelen suyun İstanbul’a yer altı akışını yok ediyorsunuz. Bu yaratmak istediğiniz ada yarınlarda yerleşimeolmayan kurak bir alana dönüşme riskine sahip. Bunları ben değil,insanları söylüyor. Altıönce yazılmış. Bir siyasi tartışma değildir bu. Siyasi hegemonya altında gazetede köşe yazısı yazmak ya da bir televizyonda konuşmayı bir kenara koyalım, bubaşka bir konu. Ben bugün tüm söylediklerimle 16 milyon vatansever yurttaşımın haklarını korumak adına ÇED raporuna itiraza geldim. Bu süreci sonkadar takip edeceğim. Varsa söylemek istediğiniz güzel cümleler kurun. Akılla, bilimle anlatın. Talimatla anlatmayın. Hiç kimseyi de korkutmuyor söyledikleriniz.” diyerek ekledi.

Sıradaki Haberi Oku  Tatilin ardından dolar haftaya nasıl başladı? İşte son durum

“16 MİLYON BUNLARI SÖYLEMEM İÇİN BENİ SEÇTİ”

İtiraz başvurusu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “16 milyon bunları söylemem için beni seçti. İstanbul’u sevmemektir. Biz şehrin vicdanını temsil ediyoruz. Ben istemiyorum diye kimse istemiyorum demesin. Bir başkası istiyor diye de kimse istiyorum demesin. Bu güne kadar kimsenin bilgi sahibi yapılmamasınıninsanları dahaaydınlatacağız.” diyerek şöyle devam etti:

Buyat, kat, saray istemiyor. Buiş, aş, eğitim, ekmek istiyor. İnsanlar özel okulu bile evirip çeviremiyor. Bu sorunlar varken, uluslararası ilişkiler sorunları varken, birçok konuda sorunlarımız varken ülkeyi Kanal İstanbul ile meşgul etmek devlet adamlığına sığmaz.

Haber Videosu

: İmamoğlu, Kanal İstanbul’un ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: İmamoğlu: Vatandaşlarımızın talebi üzerine Adalarda fayton kalkıyor