Ekonomi

İranlı turistler 2020 yılına girerken Vanda eğlendi

Yeni yıl tüm Türkiye‘de olduğu gibi Van‘da da renkli görüntüler oluşturdu. İranlı turistler, yılbaşında doyasıya eğlenmek içinkenti tercih etti. Gündüz kentte alışveriş yapan İranlı turistler gece de eğlence mekanlarını doldurdu.

Yeni yıl kutlamaları Van’da da renkli görüntüler oluşturdu. 2020’ye eğlenerek, coşarak girmek isteyenler mekânları doldurdu. Eğlence mekânları dolup taşarken, Van esnafının yüzünükente gelen İranlı turistler güldürdü. Ülkelerindeki resmi tatil vegünlerini geçirmek için Van’ı tercih eden İranlı turistler, yılbaşı programı için dekenti tercih etti.

10 BİN İRANLI YURDA GİRİŞ YAPTI

İran sınırındaki Saray İlçesi’ndeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndanbir hafta içinde 10 binin üzerinde İranlı ülkemize giriş yaptı. Gündüz kentin cadde ve sokaklarında alışveriş yaparak esnafın yüzünü güldüren İranlılar, otellerdeki doluluk oranlarını yüzde 90’a ulaştırdı.

Sıradaki Haberi Oku  Bir dönem sona eriyor! Oteller artık kimlik fotokopisi almayacak

Van’da ki eğlence mekânlarında ve otellerde düzenlenen yılbaşı programlarına katılan İranlılar, 2020’ye gönüllerince eğlenerek girdi.

“İRANLILAR YİNE VAN’I TERCİH ETTİ”

Kenttegösteren Büyük Urartu Oteli’nde kendileri için düzenlenen eğlence programına katılan İranlı turistler kendi müzikleriyle yeni yıla girdi. İranlılar, yeni yılın herkese huzur vegetirmesi dileğinde bulundu.

Otelin Genel Müdürü Sabahattin Duran ise her tatilde ve önemli günlerde İranlıların Van’ı tercih ettiğini belirterek, “Yeni bir yıla girdiğimiz bugünde İranlılarVan’ı tercih etti. Çok mutluyuz. İranlılar esnafımıza can suyu oluyor. Bizlerde onları en iyi şekilde şehrimizde ağırlamaktanduyuyoruz” dedi.

7 BİN 500 PERSONEL GÖREV ALDI

Van’da yeni yıl kutlamalarında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için polis veekipleri denetimlerini sürdürdü. Kent genelinde 2 bin 500 polis ile 5 binpersoneli görev aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Akaryakıta çifte zam! Benzin 7 liranın üstüne çıktı

Haber Videosu

: İranlı turistler 2020 yılına girerken Van’da eğlendi