1 sene önce
1 sene önce

İrlandada kimsenin yaşamadığı, elektrik ve internetin olmadığı adadaki iş ilanına yüzlerce kişi başvurdu

İrlanda’da elektrik ve interneti olmayan, kimsenin yaşamadığı ücra bir adadaki iş ilanına yüzlerce kişi başvurdu.

İrlanda’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki Great Blasket adasında bulunan 21 kişilik otel pansiyonun sahibi, Nisan ve Ekim ayları arasında burayı işletecek iki kişi için Twitter‘dan verdikleri ilana Güney Afrika ve Alaska’dan bile başvurular olduğunu söyledi.

Bir çift ya da iki arkadaşın arandığı iş ilanında maaş belirtilmiyor, “Ateş, mum, soba, yaban hayatı ve doğa” vadediliyor.

İrlanda’nın en batı ucunda yeradaya gelen otel müşterileri ortalama bir gün konaklıyor.

ELEKTRİK YOK

Elektrik olmadığı içinocakta kaynatılıyor. Küçük bir rüzgar türbininden elde edilen elektrik sadece bir cep telefonunu şarj edebilecek kadar elektrik üretiyor.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğanın sosyal konut müjdesi Adanalıları sevindirdi

Yüzyıllar boyunca yerleşimin olduğu ve halkın geçimini balıkçılık, çiftçilik ve dokumacılık yaparak sağladığı adanınsakini 1953 yılında burayı terk etmiş.

Pansiyonu geçen yıl işleten Lesley Kehoe ve Gordon Bond, Dublin’deki işlerini bırakarak geldikleri adada çokbir altı ay geçirdiklerini söyledi.

‘KISKANÇLIK DOLU MESAJLAR ALDIK’

Sosyal medyada günlük yaşamlarını anlattığı paylaşımlarıyla 10 bin kadar takipçiye ulaşan çift, birçok kişiden “kıskançlık dolu” mesajlar aldıklarını söyledi.

Lesley Kehoe, “İnsanlar, çok korumacı davrandılar. Adayı bizden iyi bildiklerini, çokturist çekip adayı mahvedeceğimizi söylediler. Bunlara aldırmadık. Çünkü burada yaşamak mükemmel bir deneyimdi veyorumları unutturuyordu” dedi.

Haber Videosu

: İrlanda’da elektrik ve internetin olmadığı adadaki iş ilanına yüzlerce kişi başvurdu

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Dönmez: Türkiye Petrolleri 50 bin varil bandını yakaladı
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.