1 sene önce
1 sene önce

İstanbul Havalimanı taksicileri yerli otomobile talip oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tanıtımı yapılan yerli otomobile bir destekte İstanbul Havalimanı taksiciler kooperatifi üyelerinden geldi. İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif bünyesinde hizmet veren 750 aracı yerli otomobille değiştirerek turistleri yerli otomobille taşımak istiyor.

“TURİSTLERİMİZİ ,YERLİ ARABALARLA TAŞIYACAĞIZ”

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif başkanı Fahrettin Can, “Yerli otoyu satın almak istiyoruz. Yerli otomobilin hayırlı olmasını diliyorum. Allah nasip ederse bu otomobilleri ilkve ilk kullanan biz olacağız. Türkiye’mizin dünyaya açılan ilk kapısı burası. Turistlerimizi yerli arabalarla, büyük birve gururla biz taşıyacağız. Bundan da büyükduyuyoruz. Heyecanla ilk arabanın çıkmasını bekliyoruz. İlk siparişi de biz vermeye hazırlanıyoruz. Beğenmek ne demek, mükemmel, çok harika arabalar olmuş. İstanbullumuza, havalimanımıza ülkemize yakışır arabalar olduğundan biz eminiz ve bu arabaları ilk alanlardan birisi de biz olacağız” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Bulgar şirketi Bulgargaz, TürkAkım doğalgaz boru hattından gaz almaya başladığını açıkladı

“HAVALİMANINI OTOGARA ÇEVİRİYORLAR”

İstanbul Havalimanı’nda pankartla yolcu karşılamanın sona ermesine ve yolcuların terminal çıkışında kargaşayla karşılaşmamaları için “meeting lounge” bölümlerini hizmete alınmasına da değinen Can, bu kararı desteklediklerini bildirdi. “Bu olayın gerçekleşmesi, dünyanın en saygın ve enhavalimanlarından birini kazandırdık ülkemize ancak hanutçulara ve çığırtkanlara buraya teslim etmemiz doğru değil. İlgililerin doğru bir karar aldığına inanıyorum. Yerinde bir karardır. Burasını bu şahıslar, eski Topkapı otogarına, Tahtakale’ye ve Sultanhamamı’na çeviriyorlar. Yapılan karar doğrudur. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılması gereken bir şeydir. Sadece bize değil ülke turizmine büyük zararı oluyor. Çünkü görüntü kirliliğineoluyor. Hiç alakasız adamlar afiş pankart kaldırıyor. Dediğim gibi havalimanını otogara çeviriyorlar, büyük bir kargaşaya oluşturuyorlar. Belli noktalarda, yerlerde yolcuyu beklerlerse böyle bir sıkıntı olmayacaktır” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  AK Partili Özkan: CHPliler Kanal İstanbul güzergahında çok ciddi arsa alımı yaptı

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.