Ekonomi

İstanbulda araç çekme işi İstanbul Polis Hizmetleri Güçlendirme Derneği tarafından yapılacak

Trafik Vakfı’nın araç çekme ve kurtarma faaliyetinevermesi sonrasında bu işi İstanbul Polis Hizmetlerini Geliştirme Derneği yürütecek.

Araç çekme işlemleri ise geçen ekim ayı sonuna kadar İstanbul Trafik Vakfı, İstanbul Polis Hizmetlerini Geliştirme Derneği ve ilçe polis derneklerinin iktisadi kuruluşlarınca yapılıyordu. Ancak araç çekilecek yediemin otoparklarını da belirleyen İstanbul Trafik Vakfı geçen ekim ayı sonunda çekici hizmetlerini sonlandırdı. Sözcü’den Habip Atam’ın haberine göre vakfın bünyesindeki 60 araç, İstanbul Polis Hizmetleri Güçlendirme Derneği’ne devredildi.

İstanbul Valiliği’nin açıkladığı ve İstanbul Trafik Vakfı’nın internet sitesinde yayımladığı karar tartışmalara yol açtı. İstanbul’da çekici hizmetlerini kimin yapacağı merak konusu oldu. Ancak araç çekme işlemini bir buçuk aydır İstanbul Polis Hizmetlerini Geliştirme Derneği ve ilçe polis derneklerine bağlı çekicilerin gerçekleştirdiği öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: Kanal İstanbul ÇED Raporu onaylandı

GÜNDE ORTALAMA 135 BİN LİRA TOPLANIYOR

İstanbul Trafik Vakfı, İstanbul Polis Hizmetleri Geliştirme Derneği ve ilçe polis dernekleri’ne bağlı yaklaşık 300 çekici günde ortalama bin 500 araç çekiyordu. Günde ortalama toplanan 135 bin lira, vergi ve masraflar çıktıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü giderlerinde kullanılıyordu.

Yaklaşık 50 bin personeli bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün, ilçemüdürlüğüyapımı, şubelere ait binaların yapımı ve yenilenmesi, araç alımı, araç bakım ve tamiri ve benzeri alanlarda kullanılan gelir ve bağışlar,hizmetleri için hayati önem taşıyor. Çekici hizmeti vermeyi bırakan İstanbul Trafik Vakfı’nın farklı gelirlerinin de olduğu belirtiliyor.

Haber Videosu

: İstanbul’da araç çekme işi İstanbul Polis Hizmetleri Güçlendirme Derneği tarafından yapılacak

Sıradaki Haberi Oku  Rusya üçüncü parti S-400leri 2020de teslim edecek