1 sene önce
1 sene önce

İstanbulda bir taksici aracında bulduğu 250 bin lira değerindeki dövizi sahibine teslim etti

Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi’nde çalışan taksi şoförü Kurtuluş Kara geçtiğimiz Salı günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e götürmek üzere 2 yabancı turisti taksisine aldı. Yolcuları Taksim’e bıraktıktan sonra dönüş yolculuğuna başlayan Kurtuluş Kara, yaklaşık 45 dakika sonra aracınkoltuğunda bir çantaetti. Çantayı açtığında içinde 250 bin lira değerinde döviz olduğunu gören Kurtuluş Kara, turistleri bıraktığı oteledönerek parayı sahibine teslim etti.

“250 BİN LİRAYI TUTANAK KARŞILIĞINDA TESLİM ETTİM”

Yaptığı hareketle takdir toplayan Kurtuluş Kara, “Havalimanında yolcu beklediğimiz hatlarda, sıram gelince biri kadın iki yabancı yolcuyu aracıma aldım. Piyalepaşa’ya gittik. Otelde 2 dakika beklememi istediler. Otel doğru mu, yoksa yanlış mı? diye teyit etmek için beni beklettiler. Ben de dışarı onları bekledim. Bu yolculardan erkek olangeldi ve valizlerini teslim ettim. Ücretimi aldım ve havalimanına dönmek için yola çıktım. Yaklaşık 40-45 dakika sonra yolcu almak için durdum. Bu yolcu banakoltukta çanta olduğunu söyledi. Ben de yolcuya başka bir taksiye binmesini rica ettim. Çünkü unutulan çantayı sahibinevermem gerekiyordu. Sonra Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi’nde ki kendi üstlerime söyledim. Onlar, ‘gittiğin otele git, yolcuları bulabilirsen tutanak eşliğinde teslim et eğer bulamazsan merkeze getir’ dediler. Tekrar otele döndüğümde yolcular çantalarını unuttuklarının da farkında değildi. Otel görevlisine yolcuları çağırması konusunda ricada bulundum ve yolcuları çağırdılar.Çantayı büyük bir ihtimalle kadın yolcu bırakmıştı. Koltuğumun arkasındaydı. Kendilerine çantayı tutanak karşılığı teslim ettim. Çantanın içerisinde yüklü miktardavardı. Bu250 bin lira değerinde dövizdi. Ben de kendilerine tutanak eşliğinde teslim ettim” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İmamoğlu, şehir hastanesine yapılan metro ihalelerini iptal edince Erdoğan talimat verdi

“HELAL KAZANDIĞIM BANA YETİYOR”

Çantayı alıp gitmeyi düşünmediğini ve kazandığı paranın kendisine yettiğini belirten taksi şoförü Kurtuluş Kara, “Çantayı teslim etmek için gittiğimde yolcular teşekkür etti. Biz de tutanak karşılığında teslim ettik. İlkböyle bir durumla karşılaştım. Alıp gitmek aklımdan geçmedi çünkü ailemden böyle bir şey görmedim ve kazandığımız helalbana yetiyor” diye konuştu.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.