Ekonomi

Jet Fadıl ödeme yapmayınca HDPli Siirt Belediyesi icralık oldu

‘Jet Fadıl’ olarak bilinen iş insanı Fadıl Akgündüz, 2012 yılında Barış ve Demokrasi Partili (BDP) Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ile görüşerek, kendi imkanlarıyla hizmet binası yapacağını açıkladı. 2014 yılında hizmet binasını tamamlayan firma, Siirt Belediyesi araclığıyla ödemeyi Akgündüz’den almak için anlaşma yaptı. Bugüne kadar Akgündüz’den yaklaşık 7 milyon lira ödemefirma, kalan yaklaşık 5,5 milyon lira ödemeyi alamayınca Siirt Belediyesi’ne icra işlemi başlattı.

“UZUN SÜREDİR İYİ NİYETLE ÖDEME BEKLİYORDUK”

Akgündüz’den uzun zamandır ödeme alamadığı için mağdur olduğunu anlatan firma yetkilisi Altan Akhan, “Siirt Belediyesi hizmet binası inşaat bedelinin Fadıl Akgündüz tarafından belediyeye ödemelerin yapılmamasından kaynaklı mağdur olduk. Uzun süredir iyi niyetle belediyeden ödeme yapılmasını bekliyorduk. Ancak ödeme yapılmadığından dolayı alacakları için Siirt Belediyesi’ne icra takibi başlattık” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Geç gelen trafik cezaları sürücüleri mağdur etti! Borçlarını ödeyemeyenler, araçlarını satmak zorunda kaldı

Konuyla ilgili HDP’li Siirt Belediyesi’nden ise açıklama yapılmadı.