Ekonomi

Kanal İstanbul kuyruğu Nimet Ablanın önünü hatırlattı

İstanbullu soğuk havaya rağmen Kanal İstanbul Projesi’nin iptali için itiraz dilekçelerini vermeyi sürdürüyor. Yoğunluk nedeniyle Beşiktaş‘ta bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde uzun itiraz kuyrukları oluştu. 25 Aralık‘tan bu yana sadece İstanbul’da 50 bindendilekçe toplandı. Dilekçeler perşembe günü mesai bitimine kadar teslim edilebilecek.

SOĞUK HAVAYA ALDIRIŞ ETMEDİLER

Kanal İstanbul Projesi’nin iptali için itiraz dilekçelerini teslim etmek isteyen İstanbullular, Beşiktaş’taki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne akın ediyor. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen dilekçeleri ile Beşiktaş’taki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

“GÜNDE ORTALAMA 5 BİN DİLEKÇE VERİLDİĞİ SÖYLENDİ”

İtiraz sürecini takip eden Şişli Kent Konseyi Başkanı Şükran Eroğlu, “Soğuk hava şartlarına rağmen İstanbullunun bu konuya duyarlı olması, destek vermesi çok önemli. Dilekçeler toplu olarak da verilebilir. Perşembe günü dilekçe verme işlemi bitiyor. Bizde burada dilekçeleri takip ediyoruz. Günde ortalama 5 bin civarı dilekçe verildiği söylenildi. Çok yoğun birvar” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda simide zam geldi

ERDOĞAN: İSTESELER DE İSTEMESELER DE YAPACAĞIZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla ilgili yaptığıdeğerlendirmede “İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız. Biz burada Kanal İstanbul’u yaparken 2de inşallah akıllı şehri burada inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İşte o görüntüler;

Haber Videosu

: Kanal İstanbul kuyruğu Nimet Abla’nın önünü hatırlattı