1 sene önce
1 sene önce

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç: Yabancı turist sayısını 50 bine çıkarmayı hedefliyoruz

Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur, İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkan Yardımcısı Okan Geçgel ve Genel Sayman Nevin Göktaş Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ı makamında ziyaret etti.

“KAYSERİ İÇİN 7/24 EFOR SARF EDİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, Kayseri için çalıştıklarını ve bu noktada 7/24 efor sarf ettiklerini belirtti. Kayseri’nin 3 organizebölgesi, 1 serbest bölge, 4 üniversite ve 1 teknoparkı ile önemli bir merkez konumunda olduğunueden Büyükkılıç, “Ancak biz bunları yeterli görmüyoruz. Bacasızolan turizmde deettiğimiz yere gelebilmek için tüm paydaşlarımız ileçalışma halindeyiz. 2019 yılında 23 bin civarında yabancı turistiettik. 2020 yılında bu sayıyı 50 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Turizmi sadece Erciyes Kayak Merkezi’nde 4 ay devam eden kış turizminin dışına çıkarıp 12 ay boyunca turist çeken bir merkez haline getireceğiz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  80 kilo trüf mantarı, ihale ile satışa çıkarıldı

YENİ YATIRIMLAR YAPILACAK

Özel veişbirlikleri ile doğrudan ve dolaylı olarak kentin turizm gelirlerini artırmaya yönelik yatırımlar yapacaklarını söyleyen Büyükkılıç, Kapadokya ile Erciyes’in birleştiği bir turizm destinasyonunu da hayata geçireceklerini kaydetti.

“2020 YILINDA ÇALIŞMALARIMIZI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Yapımına başlanan ve proje süreci devam eden çalışmalar ile ilgili bilgiler de aktaran Büyükkılıç, “Altyapı ve eğitim çalışmalarımız olacak. Havaalanımızı büyüteceğiz. Hızlıprojemizi hayata geçirmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Antalya, Nevşehir ve Kayseri’yi birbirine bağlayanyolu ile Kayseri’nin diğer kentlere açılımını sağlayacağız. Otoban bağlantılarını güçlendireceğiz. Özellikle kış sezonunda hem Erciyes hem de şehir otelleri yüzde yüz dolulukla çalışıyor. Konaklama alanlarımızı artırmak için yeni otel çalışmaları yapmamız gerekiyor. Ayrıcapansiyonculuğu konusunu da olgunlaştıracağız. Turizme hizmet verebilecekeleman veyetiştireceğiz. Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne en az 100 futbol takımının geldiğini göreceğiz. Müze çalışmalarımız devam edecek. Gastronomi, sağlık, kültür, inanç, spor ve kış turizmiolmak üzere pek çok alanda çalışmalarımız var. 2020 yılında bu çalışmaları hayata geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Googledan 20 ülkede yaşanan erişim kesintisiyle ilgili açıklama yapıldı
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.