Ekonomi

Küçük bir tamir atölyesiyle başladı, otomotiv firmasının Türkiye distribütörü oldu

İzmir’in Bornova ilçesi Çınarlı Mahallesi’ndeki 30 metrekarelik biratölyesinde mesleğe başlayan evli ve 2 çocuk babası İsmail Vatansever (55), çatısı sac kaplı, tabanı ise kanal kazılarak oluşturulmuş dükkanında uzun yıllar tamircilik yaptı. Müşterilerinin, çatısının sac kaplı olması nedeniyle özellikle yaz aylarında içeride güçlükle durabildiği atölyesinde önemli bir başarı öyküsü yazan Vatansever, daha sonra bir otomotiv firmasının Türkiye distribütörü oldu.

“175’TEN FAZLA BAYİMİZLE HİZMETE DEVAM EDİYORUZ”

Üniversite yıllarında ilk kullandığı otomobilin de aynı markaya ait olduğunu söyleyen Vatansever, şöyle konuştu: “Ömrümü bu markaya adadım. Çalışıp, mücadele edip, marka aşkıyla bu hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi torunuma bile bu markanın tersten okunuşu olan ismi verdim. Giderek verdiğimiz hizmeti geliştirdik. 2008 yılında Bornova 2’nci Sanayi Sitesi’ndeki 2 bin metrekarelik bir alanda aynı otomotiv firmasına hizmet vermeye başladık. Bana bu markanın Türkiye distribütörü olmamıettiler. Öncelikleyedek parçalarını temin etmeye başladık. 2018 yılında resmi olarak Türkiye distribütörü oldum. ŞuTürkiye’nin dört bir yanında yetkili servis olarak 175’tenbayimiz ve 12 bin 47 yetkili servisimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Yunanistan ve Suriye‘ye yedek parça vermeye de başladık.”

Sıradaki Haberi Oku  20den fazla ülkede sorun yaşandı! İşte Google arızasından etkilenen ülkeler

“BABAM AZMİNİN KARŞILIĞINI ALIYOR”

Ailece aynıfirmasına hizmet verdiklerini anlatan İsmail Vatansever’in oğlu Mümin Vatansever (27), “Bulgaristan göçmeniyiz. Genelde göçmenler çalışkanlıkları ile bilinir. Babam da çok çalışkandır ve bu azminin karşılığını da alıyor. Bizler de büyüklerimizden öyle gördük ve devam ettiriyoruz” dedi.

Kaynak: DHA