slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Mark Mobius: Türkiyede teknoloji şirketlerine yatırım yapmayı düşünüyoruz

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Boğaziçi Zirvesi kapsamında İstanbul’da bulunan Mobius Capital Partners kurucusu Mark Mobius, Türkiye‘deki yatırım ortamı ve geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mobius 2020 yılı için oldukça iyimser olduğunu belirterek, Türkiye’de birçok problemin önümüzdeki yıl ortadan kalkacağını söyledi.

Mobius, gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye’nin önemli fırsatlar barındırdığını belirten pazarın çok hızlı ilerlediğini, bu ilerlemelerden dolayı Türkiye’nin geleceğinin çok aydınlık olacağını söyledi.

“TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ İLE İLGİLENİYORUZ”

Hali hazırda Türkiye’de 5 milyon dolar yatırımlarının bulunduğunu bildiren Mobius, şunları kaydetti:

“Bir kaç şirketle de görüşmemiz devam ediyor çünkü yatırım yapmadan çokaraştırma yapmamız gerekiyor. Türkiye’deki teknoloji şirketleri ile ilgileniyoruz. Global ölçekte Türkiye’ye yatırım yapacak şirketlerin iyi araştırması ve Türkiye’deki insanları iyi anlaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de yatırım için herhangi bir güvenlik riski görmüyorum. Güvenlik problemleri her yerde olabilir, ABD’de bile vardır. Türkiye’de bu anlamda herhangi bir sıkıntı yok.”

Sıradaki Haberi Oku  Altındaki yükseliş kuyumcuları tedirgin etti

Dünya ekonomisinde 2020 yılında herhangi bir resesyon beklemediğini dile getiren Mobius, Trump’ın yeniden seçilmesine ilişkin, “Trump’ın Başkanlığı süresince ABD ekonomisi çok hızlı gelişti, bunun devamını bekliyorum. ABD, dünyayı etkileyen en büyük ekonomi, böylesi bir durumda küresel ölçekte de aynı etkiyi yapacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“TL’DE DÜŞÜŞÜ GÖRDÜK AMA TL GERİ DÖNECEK”

Mark Mobius, altın fiyatlarına ilişkin öngörüsünde, uzun vadede altının artacağını, fiyatlardaki şuki etkilenmelerin kısa süreli olacağını bildirdi.

TL’nin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mobius, “TL’deki düşüşün hızlı olduğunu gördük hep beraberşuşirketler Türkiye’yedönüyor, hükümet bondları artışta, bu da TL’nindöneceğini gösterir.” değerlendirmesinde bulundu.

Mark Mobius Türkiye’nin AB üyeliğine ilişkin, “Böyle bir şey olsa çok iyi olur, bunu görmek isterim.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Ev alana ve evlenene destek başlıyor

“ABD İLE ÇİN ARASINDAKİ TİCARET SAVAŞINI AVANTAJA ÇEVİRMEM MÜMKÜN”

Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşlarından gelişmekte olan ülkelerin faydalanabileceğinin altını çizen Mobius, Tükiye’nin buradaki duruşuna ilişkin şunları söyledi:

“Çin’in en büyük beyzbol şapkası üreticileri Bangladeş’e geçiş yaptı ve bunun gibi bir çok örnek var. Çinli üreticilerin Türkiye’ye gelişi sağlanırsa, ABD Çin arasındaki ticaret savaşından kesinlikle Türkiyesağlayabilir. Buradaki kritik husus, bunu karşılayabilmek için Türkiye’nin değişmesi ve bu durumu avantaja çevirmek için gelişmek gerekir. Dahaproses alanları açmak ve üreticilere cazip ortam yaratarak, bunu avantaja çevirmek mümkün.”

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri