1 sene önce
1 sene önce

Meclise sunulacak torba yasada patronlar için asgari ücret desteği de yer alıyor

Yeni torbateklifiyle Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu’nda değişiklik yapılması planlanıyor. Değerlivergisinin bir yıl ertelenmesi, işverene asgari ücret desteğine ilişkin yasal düzenlemelerinde hazırlanacak bir torba teklifle Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Dünya gazetesinde yerhabere göre, önümüzdeki hafta AK Parti Grubu’nun Meclis’e sunması beklenen yeni torbateklifiyle kaçak yapılarla mücadele amacıyla kaçak yapıların satışının ve kiralanmasının engellenmesine dönük yeni bir düzenlemeye gidilmesi bekleniyor. Ayrıcabölgeleri öncelikli olmak üzere yüksek yapılaşmanın önlenmesine dönük yeni düzenlemelerde buiçerisinde yer alacak. AK Parti Grubu diğer bir çalışmayı gerek dış ticarete gerekse iç piyasaya sunulan ürünlerin insan sağlığı, can ve mal güvenliği, çevre ve tüketicinin korunması açısından düzenleyen Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu’nda yapıyor. Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen güvenlik soruşturması konusunda yeniden hazırlanan ancakdakikada AK Parti tarafındançekilen düzenleme de yeniden Meclis’e getirilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Alışverişte Sınırlar Tamamen Kalkıyor

DEĞERLİ KONUT VERGİSİNDE ERTELEME

2020 yılında işverenlere asgari ücret için aylık 75 lira olarak verilmesi kararlaştırılan asgari ücret desteğine ilişkin olarak yapılacak yasal düzenleme deMeclis’eişler arasında yer alıyor. 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya giren Değerli Konut Vergisi’nde Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla yeni bir çalışma yapılacağı açıklanmıştı. Değerli Konut Vergisi’nin bir yıl ertelenmesi öngörülüyor. Vergi 5 ile 7,5 milyon lira arasındaki konutlarda binde 3, 7,5 ile 10 milyon lira arasındaki konutlarda binde 6, 10 milyon lirayı aşan konutlarda binde 10 olarak belirlenmişti.

Haber Videosu

: Meclis’e sunulacak torba yasada patronlar için asgari ücret desteği de yer alıyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.