1 sene önce
1 sene önce

Meral Akşenerden Cumhurbaşkanı Erdoğana yanıt: İş buldun da evlenmediler mi?

İYİ Parti lideri Akşener, TBMM’de partisinintoplantısında konuştu. Akşener gündeme dair konuları değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evlenmeyen gençlere ilişkin yorumuna yanıt verdi.

“ASKER GÖNDERİLMESİNE KARŞI DEĞİLİM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya politikasını eleştiren Akşener, “Libya meselesinde olan bitene bakıyorum, tablo aynı 2011’deki Suriye işinde olduğu gibi. Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Mısır’la köprüleri attın da ne oldu? Türkiye, Mısır’a ürün satamaz oldu. Şimdi aynı Mısır, Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğal gaz sahalarında, Türkiye’nin karşısında yer alıyor. Yahu 17geçti, 18’inci seneye girdin. Sen bu diplomasiyi neöğreneceksin? Türkiye,menfaatleri için Libya’ya da dünyanın her yerine de asker gönderebilir. Ben, Türk milletinin çıkarları için asker gönderilmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum, bunun akılsızca yapılmasıdır. Benim karşı olduğum, bunun diplomasiye aykırı şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Tokatta hayırseverler bin yıllık zimem geleneği ile dar gelirli vatandaşların borçlarını kapatıyor

“KANAL İSTANBUL PANELİ DÜZENLEYECEĞİZ”

İYİ Parti lideri Akşener, Türkiye’degünlerin tartışma konusunun Kanal İstanbul projesi olduğunu belirterek,insanlarının uyardığını, diplomatik açıdan itirazların yükseldiğini ve askeri açıdan risklerden söz edildiğini kaydetti.

Tüm bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İsteseniz de istemeseniz de yapacağız’ dediğini aktaran Akşener, projeyle ilgili cumartesi günü İstanbul’da panel düzenleyeceklerini söyledi. Akşener, şöyle konuştu: “Milletimizi böyle bir yükün altına atmaya kimsenin hakkı yok. Oraya aktaracağın milyarları, emeklilikte yaşa takılanlar için harcaman bekleniyor. O kadar parayı millete hizmet için harcaman bekleniyor. Ama madem milletin sesini duymuyorsun, inat ettin, parayı betona gömmeye kararlısın okanal yapmak yerine bari depremle burun buruna yaşayan İstanbul’da kentsel dönüşüm seferberliği başlat. En azından İstanbulluya faydan dokunsun.”

Sıradaki Haberi Oku  Nissanın eski CEOsu Carlos Ghosna Lübnandan çıkış yasağı getirildi

“İŞ BULDUN DA EVLENMEDİLER Mİ?”

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kızlarımız da erkeklerimiz de çoğu 30’u aşkın evleniyor veyahut çoğu evde kalıyor” sözleriyle ilgili ise “Sorarım sana, ekonominin hali ortadayken, gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok, Sayın Erdoğan. Babasının, annesinin biriktirdiği üç kuruştan harçlık almaktandüşmüş bir gençlikkarşında. Geline bilezik takamayacak,eşya, koltuk, yatak, halı alamayacak durumda ailelerkarşında. Bu gerçekler orta yerde dururken sormak, ayıptır. ‘Neden evlenmiyorlarmış?’ İş buldun da evlenmediler mi?” diye konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Beştepe’de Engelli Memur Atama Töreni’nde yaptığı konuşmada evlilik konusuna değinerek, “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur muEvlilik dışıbiçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin” demişti.

Sıradaki Haberi Oku  İş yapamadığını söyleyen minibüsçüler lüks taksiciliğe talip oldu

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.