Ekonomi

MHPli Cemal Enginyurt, 2020 asgari ücret rakamına tepki gösterdi: İşçiler jest beklemekteler

Milyonların merakla takip ettiği asgari ücret zammı için kritik toplantı sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. Bakan Selçuk asgari ücretin net 2 bin 324 lira 70 kuruş olduğunu duyurdu. 2020 yılında asgari ücret yüzde 15,03 artışla net 2 bin 324 TL oldu. Asgari ücretin belli olmasının ardından MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt rakama tepki gösterdi.

“İŞÇİLER JEST BEKLİYOR”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Asgarî ücret 2324 TL olarakedildi. Bu ücret hiçbir şekilde bekleneni karşılamaz. İşçilerbeklemekteler, dilerim Sayın Cumhurbaşkanımızdesteği verir ve asgari ücretli hakkını alır” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Bakan Dönmez: Elektrikte yeni bir tarife modeli üzerinde çalışıyoruz

ERDOĞAN ‘JESTİMİZİ YAPARIZ’ DEMİŞTİ

Başkan Erdoğan, asgari ücretle ilgili çok önemli bir açıklama yapmıştı. Cuma günü asgari ücretle ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, asgari ücretliye “İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalımgeldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.” değerlendirmesinde bulunmuştu.