1 sene önce
1 sene önce

Noel Baba yok Alaçamlı gençler var kampanyasıyla köy çocuklarını sevindiriyorlar

Samsun‘un Alaçam ilçesinde gençler, köy çocuklarına yeni yıl sürprizi yaptı.

İlçede “Noel Baba yok Alaçamlı gençler var” sloganıyla bir araya gelen gençler, “Küçük birbüyük mutluluk” çağrısıyla sosyal medyada kampanya başlattı. Kampanyaya destek verenlerin gönderdiği hediyelerle yola çıkan Samet Atasoy ve arkadaşları, ilçenin kırsal mahallelerindeki köy çocuklarına ulaştı. Gittikleri köy okullarında yüzlerini boyadıkları çocuklarla oyunlar oynayan gençler, çocuklara hediyelerini dağıttı. Keyifligeçiren çocuklar, aldıkları hediyelerle büyük sevinç yaşadı.

“ETKİNLİK YAPTIĞIMIZ YEDİNCİ KÖYÜMÜZ”

Samet Atasoy, Alaçam ilçesinde köy köy gezip çocuklarıetmeye çalıştıklarını söyledi. Çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi görmenin tüm yorgunluklarını aldığınıeden Atasoy, şunları dile getirdi:

“ŞuUmutlu köyündeyiz. Yüz boyama, köpükçük, ok atışı, çikolata ve şeker ikramı ileen sonunda bize verilen hediyeleri çocuklara dağıtacağız. Hediyeleri dağıtırken onların da köyleri gibi ‘Umutlu’ olmasını temenni ediyoruz. Buradan sonra Şirinköy ve Vicikler köyünde hediyeleri dağıtacağız. Bu bizimyaptığımız yedinci köyümüz, bundan önce Uzunkıraç, Demircideresi, Gümüşova, Pelitbükü, Aşağıkoçlu, Karahüseyinli köylerine gittik.”

Sıradaki Haberi Oku  İBBden yılbaşı gecesi tedbirleri! Metro sabaha kadar hizmet verecek

“SİZİN SAYENİZDE ÇOCUKLAR MUTLU OLDU”

Etkinlikleri yapmadan önce muhtarlarla iletişime geçtiklerini anlatan Atasoy, “Muhtarlarımıza, ‘Köyde kaç çocuk var, ne gibi organizasyonlar çocuklarıeder ?’ gibi sorular sorarak ona göre hazırlık yapıyoruz. İnsanların bize verdikleri hediyeleri ‘Bakın siz bize hediyeleri telim ettiniz biz de bu hediyeleri teslim ettik, sizin sayenizde çocuklaroldu ve biz daha güzel etkinliklerle sizin yanınıza teker geleceğiz’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.