1 sene önce
1 sene önce

Oğluna yaptığı pastadan aldığı ilhamla dünyaca ünlü şef oldu

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Milli Takım Şefi olan Tuba Geçkil, oğlunun sevdiği çizgi film karakterinin oyuncağından esinlenerek yaptığı doğum günü pastasını beğenmesiyle bu alanda kariyer yapmaya karar verdi.

Daha sonra kendi çabalarının yanı sıra birçok eğitimGeçkil, katıldığı yarışmalarda birçok madalya aldı. Geçkil, Almanya’da 4 yılda bir düzenlenen dünyanın prestijli aşçılık yarışmalarından IKA Culinary Olympics’te de 4 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.

Mesleğini severek yapmaya devam eden Geçkil’in dünyaca ünlü siyasetçi, sanatçı ve oyuncuların gerçeğini aratmayan büst pastaları dagörüyor. Geçkil artık dünyaca ünlü bir şef.

“SANATIN PASTAYLA BULUŞTUĞU YERDEYİM”

Oğlunun en sevdiği çizgi film karakterinin pastasını yaptığını dile getiren Geçkil, şöyle konuştu:

“Pastanın aynısını yaptım. Önce nasıl yaptığıma inanamadım. Bitirdikten sonra ‘Bu iş benim işim, bu sektörde kesinlikle olacağım, bundan sonra bunu çalışacağım ve pastacı olacağım’ dedim. Butik pastacılığa bu şekilde girdim. Birçok sanatsal çalışmalarım da oldu. Sanatla iç içe bir ailede büyüdüğüm için çoğu sanat dalını deneyimleme fırsatım da oldu. Zaten resim alanında çalışmalarım vardı. Görsel çalışmalara olan ilgim pastacılıkla tanışmamla beni farklı bir alanın içineetti. Bu bağlamda elle dokunarak bir şeyler yapmak, ortaya bir şeyler çıkarmak noktasında sanatın pastayla buluştuğu yerdeyim.”

Sıradaki Haberi Oku  Yerli ve milli hava savunma sistemi HİSAR, 2020de TSK envanterine girecek

Yurt içi ve dışında dünyaca ünlü isimlerin büst ve 3D pastalarını yaptığını dile getiren Geçkil, “Bu kapsamda ABD Başkanı Trump, Almanya Başbakanı Merkel gibidünyasından kişilerin pastalarını çalıştım. Yine dünyaca ünlü film yıldızları ve çizgi film karakterlerinin pastalarını da yaptım. Tüm bunlar birçok kesimdengörüyor” diye konuştu.

“ŞOV HAZIRLAMAK AYRI BİR HEYECAN VE TUTKU”

Geçkil kadınlara “Beni örnekkişilere söylemek istediğimşey ‘kadın isterse her şeyi başarır.’ Sakın çalışmayı bırakmasınlar, bütün zorlukları aşacaklar, sadece ilerleme noktasında bir hedef belirleyip o hedefe doğru ilerlesinler ve güçlü bir şekilde devam etsinler” tavsiyesinde bulundu.

Hemiçi hem dedışında verdiği eğitimlerin yanı sıra katıldığı fuarlarda, pastacılık festivallerinde şovlar yaptığını söyleyen Geçkil, “Fas, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Hindistan, Dubai gibi daha birçok ülkeye gittim, şovlar hazırladım ve dersler verdim. Şov hazırlamak benim için ayrı bir heyecan ve tutku. İnsanların şaşkın bakışlarını görmek beni çokediyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  ABD Temsilciler Meclisi Uygur yasa tasarısını kabul etti: Çine yaptırım uygulansın

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.