1 sene önce
1 sene önce

Patatesin kilosu 7 liradan 70 kuruşa düştü! 15 kiloluk çuval 10 liradan satılıyor

Türkiye‘de geçtiğimiz yılartışı ile gündem olan patatesin fiyatı büyük oranda düşerken, Tokat‘ta patates 15 kiloluk çuvallarda 10 liradan satışa çıkarıldı. Cuma namazı çıkışında patatesvatandaşlar fiyatlardan oldukça memnun olduklarını kaydetti. Pazarcı esnafı Ekrem Dobaç, geçen yıla göre bupatates fiyatlarında büyük düşüş olduğunu belirterek, “Geçenpatates 7 lira idi, bu15 kilosunu 10 liradan satıyoruz. Mahsul tarlada, komisyoncunun elinde kaldı, satılmıyor yani. İhracat durumu yok, üretim çok. Tokat’ta da Nevşehir gibi önemlipatates üretimi var” dedi.

PATATES EKİMİ ARTTI, FİYAT DÜŞTÜ

Geçen yıl fiyatların yüksek olması nedeniyle bupatates ekiminin çok yapıldığını dile getiren Dobaç, “Geçen yıl 10 dönüm patates eken bupatatesetti diye 30-40 dönüm ekti. Çokolmasa da satış yapıyoruz. Fiyatlar önümüzdeki günlerde yükselir mi bilmiyorummarketlerde patates 1,5-2 lira” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Eşine yardım için başladı, ilçede tek kadın bıçak ustası oldu

VATANDAŞLAR FİYATLARDAN MEMNUN

Cuma namazı çıkışında çuval çuval patates alanvatandaşlar çuvalı omuzlayarak kimileri ise aracının bagajına koyarak evinin yolunu tutarken fiyatlardan memnun olduklarını dile getirdi.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.