Ekonomi

Robin Hood bu sefer Ataşehirde ortaya çıktı

İstanbul Hasköy, Başakşehir Şahintepesi, Tuzla Mimar Sinan mahallesindeki gecekondularda oturan dar gelirli ailelere zarf içerisindedağıtan ve “Robin Hood” adı verilen hayırsever iş adamı buAtaşehir Yenisahra’da ortaya çıktı. Hafta sonu lüks rezidanslarınarkasında bulunan gecekondu mahallesine giden iş adamı ve yanında bulunan yaklaşık 10 kişi, sokaklara dağılarak gecekonduda oturanlara içerisinde en az bin TL bulunan zarfları dağıttı. Çocuklara da 100 ile 300 TL arasında harçlık veren iş adamının bazı bakkallara da giderek vatandaşların borçlarını kapattığı öğrenildi.

“BÖYLE İNSANLAR İYİ Kİ VAR”

Mahallede yaşayanlardan Aslan Kutluay, “Ben dükkanımdaydım. Buraya geldiğimde öğrendim. Çocuklar toplanmıştı. Her birindevardı. 100 ile 300 TL arasındavermiş. Okuyan çocukların burslarını karşılamış. Zarflarda bin, bin 500 TL koymuş. Arabanın arkasında çantalarladoluymuş. Çantaları açarak paraları dağıtmış. Kiracılar ve bakkala borçları olanlara vermiş. Bu devirde halen böyle insanlar var. Gizemli insan. Kimse görmemiş. Merak ediyorum. Böyle insanlar iyi ki var. Bu insanlar olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti’nde sırtımız yere gelmez. Parası olup saklayanlar bence bu adamdan ders almalı. Örnek almalılar” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 Bin Sosyal Konut Projesine yapılan başvuru sayısını açıkladı

“ALLAH ONU DA SEVİNDİRSİN”

Mahallede oturan Zehra Kutluay (60), “Bana bir zarf verdi. Bir milyar çıktı. (Bin TL) Çok sevindim. Allah onu da sevindirsin. Allah daha da versin. Ne dileği varsa Allah ona da versin” dedi.

“BELKİ DE YANIMIZDA, BİZİ TAKİP EDİYOR”

Selçuk Coşkun, “Evimizde oturuyorduk. Geldiler. Zor durumdayız. Bugün bulursak yarın bulamayacak insanlarız bizler. Kapıda oturuyordum. 2 kişi geldi. Selamını verdi. ‘Burada mı yaşıyorsunuz’ dedi. Evet deyince de zarfı verdi. Kendisini Robin Hood diye tanıştırdı. Belki de yanımızda bizi takip ediyor. Bizi gözetliyor. Allah razı olsun ondan” diye konuştu.

Onur Karaoluk, “İnşaatlarda moloz atıyorum. Temizlik yapıyorum. Öyle geçimimi sağlıyorum. O gün de Allahparaya ihtiyacım vardı. Biri geldidolu zarfı verdi. Allah razı olsun” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Ümraniyeli esnaftan ilginç kampanya: Onların Black Fridayı varsa, bizim de hayırlı cumalarımız var

“DUALARIM KABUL OLDU”

Oktay Korkunç, “Bu yardımsever ağabey, 1.5 ay 2 ay önce Gebze de yardım ediyordu. TV’lerde izlemişti. Keşke Yenisahra Barbaros’a gelse diyordum. Dualarım kabul oldu. Kardeşim aradı. Yardım eden biridedi. Allah onun gönlüne göre versin. Allah kaza bela vermesin. Hep yükseklere çıksın. Allah onu çoluğuna çocuğuna bağışlasın. Yanında çalışan işçileri de kıymetini bilsin” dedi.

İsmini vermek istemeyen mahalleli ise “Biz Robin Hood’u daha önce haberlerde ve sosyal medyada görüyorduk. Bu devirde insanlara yardım etmesi, garibanları düşünmesi biziediyordu. Şimdi bize gelerek bizi de insan yerine koyup yardım etmesietti. Benim de hayalim buydu. Ben olamadımbiri çıktı onu yapıyor. Bizi de buldu yardım elini uzattı. Allah razı olsun” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Diyanet, faizle ilgili çarpıtılan sözlere açıklık getirdi

“10-15 ARAÇ GELDİLER”

Mahallenin bakkalı Hakim Beyter, “35 senedir bu mahallede yaşıyorum. Borcu olanlar kaçtı. Bir vatandaş geldi. Zarflarlabıraktı borçları ödedi. Gecekondulara gitti onlara da zarf dağıttı. Çocuklara dadağıttı. O gün herkes çok mutluydu. 10-15 araç geldiler. Arabadoluydu” diye konuştu.

Kaynak: DHA