1 sene önce
1 sene önce

Rum gazeteciden Türkiye itirafı: Türkiye ile kavga etmek yerine iş birliği yapılmalı

Cyprus Mail gazetesinde “Türkiye, bizim inandığımız canavar mı?” başlıklı bir yazı yazan Rumların ünlü gazetecilerinden Panayiotides, “Türkiye ile coğrafi, ekonomik, nüfus, askeri ve diğer bütün verilere bakıldığında mücadele etmemiz mümkün değildir. Gelinen aşamada, Türkiye ile zıtlaşma, bu yöndegütme adayı uçurumdan aşağıya atmakla eş anlamlı olur” ifadelerini kullandı.

“HAYAL KURMAYIN” TEPKİSİ

“Türkiye’yi herhangi bir şekilde mağlup etmemiz veyaçekilmeye zorlamamızdışıdır” diyen Rum gazeteci, “Bunun hayalini kuran vatanseverler biraleminde yaşamaktadırlar ve bundan uyandıklarında çok geç olacak. Bizim Türkiye’yi Doğu Akdeniz‘de hidrokarbon meselesinde önemli bir aktör olarak tanımamız gerekmektedir. Türkiye zaten bunu sağlamak için uğraşmaktadır” dedi.

Kristos Panayiotidis

DOĞU AKDENİZ’DE YENİ SONDAJ NOKTASINDA ÇALIŞMALAR BAŞLAMIŞTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, perşembe günü Yavuz sondaj gemisinin yeni sondaj görevi için Lefkoşa-1 hattınaedeceğini duyurmuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Muharrem İnce, yerli otomobil ile ilgili çekincelerini açıkladı: Pilde dışa bağımlı olabiliriz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy de bugün yaptığı yazılı açıklamada, Yavuz sondaj gemisinin, cuma günü KKTC hükümetinin 2011’de Türkiye Petrollerine verdiği ruhsatlar çerçevesinde, üçüncü sondaj faaliyetini gerçekleştirmek üzere Ada’nın güneyindeki “G”sahasına intikal ettiğini belirtmişti.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.