1 sene önce
1 sene önce

Sabiha Gökçende yer alan uyku kabinleri, fiyatına rağmen ilgi görüyor

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hizmet vermeye başlayanuyku kabinleri vatandaşlardangörüyor. Saatlik olarak kiralanan kabinler, konforuyla da dikkat çekerken, fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Kabinlerin saatlik ücreti 7 euro+ KDV.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndauyku kabinleri bir hafta önce hizmet vermeye başladı. Havalimanında uçuşlarını bekleyen yolcuların konforu için tasarlanan alanda kadın ve erkek bölümleri ayrı 10 kadın 18 erkek ve bir de aile kabini bulunuyor. Yolcuların yastık, battaniye, sınırsız internet ve sınırsız çay-kahve gibi ihtiyaçları dasaatlik 7 euro+KDV ücretiyle kiraladığı alanlara ise QR kodlarla giriş yapılıyor.

İÇERİYE OKYANUS SESİ VERİLİYOR

Yolcuların valizlerini koyabilecekleri kendilerine özel dolapların da düşünüldüğü alanda uyku kabinlerinin içerisinde televizyondan yolculara tahsis edilmiş özel tabletlere kadar birçok şey bulunuyor. Sesten izole edilen alanda yolcuların rahat dinlenebilmeleri için kabin içerisinde ayrıca okyanus sesi bir hoparlör vasıtasıyla yolculara ulaştırılıyor.

EĞER YOLCU İSTERSE, UYANDIRILIYOR

Kabinlerde dileyen yolcular, uçuş saatlerine yakın uyandırılıyor. Kısa süre sonra ise Kepler markası adı altında hizmete sunulan uyku kabinlerini kullanan vatandaşlara bir robot da hizmet vermeye başlayacak. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Ticari İşler Direktörü Yücel Ecer ve Kepler kurucusu Ömer Alaettinoğlu da havalimanında yeni hizmete giren uyku kabinleri hakkında bilgi verdi.

Sıradaki Haberi Oku  Bursa Valiliğinden kış lastiği uyarısı: 625 lira cezası var

“TÜM DÜNYAYA YAYILACAK”

Uyku kabinlerine yolcuların gösterdiği ilgiden memnun olduklarınıeden İSG Ticari İşler Direktörü Yücel Ecer, “Uzun zamandır çalıştığımız bir projeydifaaliyete geçmesi yaklaşık 1 haftayı buldu. Budilimi içinde de yolcularımız oldukça yoğun bir şekilde uyku kabinlerimizi kullanmaktalar. Önümüzdeki dönemlerde de biz aslında bu artan talebi karşılamak içinalanları da bu kapsamda kullanmayı düşünüyoruz. Özellikle ilk hafta itibariyle çoktepkiler aldık. Sabiha Gökçen Havalimanı aynı zamanda bir transfer merkezi olduğu için de bağlantılı uçuşlar arasındaki saatleri dinlenmek için geçiren yolcular özellikle bu bölgeye çokgösterdiler. Bu proje için Türkiye ve dünyada bir ilk diyebiliriz. Fiyat, performans açısından da diğer havalimanlarıyla kıyasladığımzda çok ön plana çıkanfarklılıklar gösterebilen bir alan. Hem yolculara sakin dinlenebilecekleri özel, onlara özgü alanlar oluşturmuş oluyoruz. Hem de havalimanında onlara ekstra bir konfor alanı oluşturmuş oluyoruz. Zannediyorum çok kısaiçinde Sabiha Gökçen’de başlayıp tüm dünyaya yayılacak olan bu projeyi birçok havalimanında görme imkanımız olacak” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  2020 model otomobillerin fiyatı uçtu, vatandaşlar 2. el oto pazarına akın etti

“ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK”

Mesleği nedeniyle yaptığı uzun yolculuklar sırasında havalimanında beklemek zorunda kaldığını ve uyku kabini fikrinin bu şekilde ortaya çıktığınıeden Kepler kurucusu Ömer Alaettinoğlu, “Çalışma saatlerimiz çok uzundu ve çokseyahat etmemiz gerekiyordu dolayısıyla bir uçak kaçırma vakası sonucunda Los Angeles Havalimanı’nda 7 saat yerde uyumak zorunda kaldım. Bunun üzerine böyle birdoğmuş oldu. Sabiha Gökçen Havalimanı da sağ olsun böyle bir fikrin hayata geçirilmesi konusunda hem bize yer verdi, hem destek oldu. Yaklaşık bir hafta önce bunu hayata geçirmiş olduk. Bizim 28 kişilik kapasitemiz var. Bu kabinlerin yanındatarafta bir dolap hizmetimiz var. Hem erkek hem kadın tarafında 3tuvaletimiz, 2duş alanımız var. Bir lunch alanımız var. Orada da çay kahve hizmetimizi ücretsiz olarak sunuyoruz. Dinlenme ünitelerinde farklı özelliklerimiz var. Televizyon izleme imkanı, tablet bilgisayarımız var. Uçuş bilgilerimizi canlı olarak görebiliyoruz. Her misafirden sonra bütün yastık kılıflarımız, battaniyelerimiz temizleniyor. Daha bir hafta olmasına rağmen dünyadaki farklı havalimanlarından çok büyükgördük. Yastığınızın yanında bir hoparlörve biz buradan bir okyanus dalgası sesi veriyoruz aynı zamanda hem bir rahatlatıcı hem bir maskeleme tekniği olarak kullanıyoruz. Misafirlerimize soruyoruz “uyandırılmak ister misiniz” diye tercih eden misafirlerimizi uyandırıyoruz ve uçaklarını kaçırmadıklarından emin oluyoruz” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Suriye ilk kez Rus şirketle birlikte Akdenizde petrol çalışmalarını başlattı

“UÇUŞ YAPAN İNSANLAR İÇİN KOLAYLIK OLUYOR”

Uyku kabinini kullanan ve memnuniyetinieden yolculardan Salim Emre Arslan, “Uçuşum var, yaklaşık 2-3 saat arası var, bende banklarda kalmak istemediğim için uyku kabinlerini tercih ettim. Bence Her havaalanına yapılması lazım. Banklarda birçok insan uyuyor. Şu anda herkes de görüyordur. Fiyatı bence uygun, herkesin verebileceği bir para. Uçuş yapan insanlar için gerçekten kolaylık oluyor. Çok konforlu ben beğendim. Tabletten olsun televizyondan olsun istediğim her şeye bakabiliyorum. Sabiha Gökçen yetkililerine ve projeyi hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.