1 sene önce
1 sene önce

Şehit Babası hurdalardan mini kamyonet yaptı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 19 Ekim 2011 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Raşit Ercan’ın babası İsrafil Ercan, hurda parçalarını kendi imkanlarıyla birleştirerek mini kamyonet yaptı. Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Yarımca beldesinde yaşayan ve yaklaşık 50 yıl tır şoförlüğü yapan Baba Ercan, kendi imkanlarıyla aylar süren emeğin ardından çalışır duruma getirdiği ‘Yerli, Milli ve Köylü’ ismini verdiği kamyoneti ulaşımda ve bahçede kullanarak daha da geliştirmeyi planlıyor.

Öte yandan şehidinin acısı nedeniyle kendine bir uğraş aradığınıeden Ercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli vebiryaptırdığını kendisinin deve köylü bir kamyonet yaptığını aktardı.

“ŞEHİT BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR GURURDUR”

Bir oğlunu vatana feda ettiğini gerektiğinde kendisidört oğlunu daha feda etmeye hazır olduğunu belirten İsrafil Ercan, “2011’in Ekim ayında oğlum şehit oldu. O şehadet mertebesinden sonra üzerimdeki stres ve acıyı atmak için bu aracı yapmaya başladım. Şehit, bizim için büyük bir gururdur. Hepimizin istediği bir şeydir. Ben ve dörtoğlum daha var, devletimiz ve vatanımız uğruna gerektiği herşehit olmaya hazırız. Onun için hiçbir tereddüt de yoktur” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Yargıtaydan milyonlarca çalışanı ilgilendiren dedikodu kararı

“2 SENEDİR UĞRAŞIYORUM, DAHA YEDİ AYLIK İŞİ VAR”

Hurdalardan kamyonet yaptığını dile getiren Ercan, “Stresimi atmak için bu işe yöneldim. Bu makineyi kendi imkanlarımla hurdaların parçalarını toplayıp yaptım. 2 senedir uğraşıyorum ve daha yedi aylık bir işi var. İnşallah yavaş yavaş elektrik ve damperini de yapacağım. Zamanla her şeyi yapacağım” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN’IN YAPTIĞI YERLİ VE MİLLİ, BENİMKİ YERLİ, MİLLİ VE KÖYLÜ”

Kamyonetine ‘Yerli, Milli ve Köylü’ isimini verdiğini de dile getiren Ercan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, öyle bir proje yaptı ki dünya çapında birinci sırada. Çok güzel bir proje. Ne kadar sevindiğimi ve gurur duyduğumu anlatamam. Onun yapmış olduğu arabalar ‘Yerli ve Milli’, benimki ise ‘Yerli, Milli ve Köylü’ tarzında bir proje. Cumhurbaşkanımızın yaptığı gurur duyulacak bir şey” diyerek sözlerini tamamladı.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda araç çekme işi İstanbul Polis Hizmetleri Güçlendirme Derneği tarafından yapılacak

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.