1 sene önce
1 sene önce

Sıfır aldığı otomobilin tamponu boyalı, ön camı değişmiş çıktı

Kırklareli‘nin Lüleburgaz ilçesinde, Halil Özhan Tok, telefonuna indirdiği uygulamayla 3 yıl önce sıfır aldığı otomobilinin ön tamponunun boyandığını ve ön camının değiştiğini öğrendi. Firma ile iletişime geçtiğinde kendine indirimli satıldığı ve bu nedenle yardımcı olunamayacağını söylediklerini belirten Tok, hakkını hukuki yollardan arayacağını söyledi.

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde anestezi uzmanı olarak çalışan Halil Özhan Tok, 3 yıl önce Muğla‘daki bayiden sıfırsatın aldı. Aradan geçen zamanın ardında telefonuna bir uygulama indiren Tok, otomobilinin ön tamponunun boyandığını ve ön camının değiştiğini öğrendi. Önce bayiyi, daha sonra firmayı arayan Halil Özhan Tok’a, aracın indirimli satıldığı ve değiştirilemeyeceği söylendi.

MAĞDUR VATANDAŞ, YAŞANANLARI ANLATTI

Kendine yardımcı olunmadığının belirten Tok, “Biz 2017 yılı Temmuz ayında Muğla’da arabayı aldık. Oiçin bize dediler ki; ‘Bu araç 2016 model olduğu için size indirimli vereceğiz.’ Üç aşağı beş yukarı anlaştık ve aracı aldık. Bir hafta önce telefonuma bir uygulama indirdim. Servis tarihçesinde aracımın tamponun sökülüp takıldığı, boyandığı, ön camının değiştiği ve bazı ayarlar yapıldığını gördüm. Firmayı aradığımda arabulucu olduğunu söyleyen biriyle görüştüm. ‘Bir çizikten bir şey olmaz’ gibi şeyler söyledi. Camın önemli olmadığını, garantiden değiştiğini söyledi. Öyle olunca ben de adli yollardan hakkımızı arayacağımızı söyleyip kapattım. Bir gelişme de olmadı. Herhangi bir şekilde bizedönüş de olmadı. Hiçbir şekilde bize yardımcı olmadılar. Azvermiyoruz sonuçta. 2016 model diye indirimle verdiğini söylediler. Bilmiyorum şimdi, bu araç tamponunu mu vurdu. Hava yastıkları mı açıldı,bu tampon sökülüp takıldı. Bana buhakkında aydınlatıcı hiçbir şey söylenmedi. Bir çizik nerede, nasıl oldu? İnsanın aklına farklı şeyler geliyor. 3 yıldır araç bende, biryolda giderken camı çatladı değiştirdim” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Belediye konutunu satın alan Gökçekler, site aidatını ödemedikleri için icraya verildi

HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAK

Halil Özhan Tok, hukuki yollara başvuracağınıederek, “Mahkemeye vereceğiz, hukuki yollardan hakkımızı arayacağız. Neden böyle oluyor? Birinci el arabayı diye bizeikinci elveriyorlar?” diye konuştu.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.