1 sene önce
1 sene önce

Sinopta Türk ve Belarus ortaklığıyla 5,5 milyon dolarlık fabrika açıldı

Türk-Belarus ortaklığıyla Sinop‘ta 5,5 milyon dolarlık yatırımla kurulan oyuncak fabrikası binlerce kişinin yüzünü güldürecek.

“MAHCUP ETMEDİK, ETMEYECEĞİZ

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, fabrikanın açılışında yaptığı konuşmada, Polesie firmasının dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olan Türkiye’de yatırım yapmasınınverici olduğunu söyledi. Firmanın aynı zamanda Türkiye’nin enve en güvenli şehrini yatırım merkezi olarak seçtiğinieden Ersoy, “Ülkemize yatırım yapan firmaları hiçbir zamanetmedik, etmeyeceğiz” dedi.

“TÜM ÇOCUKLARA SEVGİ GÖNDERECEĞİZ”

Ersoy, tüm dünya insanlarına barışı ve huzuru getirmek için mücadele etmeye devam edeceklerini kaydederek, şöyle konuştu:

Bazılarının halen terörist olarak gösterdiği İdlib’de, kafalarına bomba yağdırılan çocuklara sizlerin aracılığıyla bizler oyuncak göndereceğiz. Suriye’den Afganistan’a, oradan Tunus’a kadar vatansız bırakılmış tüm çocuklara oyuncak, sevgi göndermeye devam edeceğiz. Bu yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen Türk ve Belaruslu iş adamlarımıza teşekkür ediyorum.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Askerlik sınıflandırma sonuçları açıklandı

Açılışa, Bakan Yardımcısı Ersoy’un yanı sıra Vali Köksal Şakalar, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Viktor Rybak, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.