1 sene önce
1 sene önce

Son Dakika: Berat Albayrak: Türkiyenin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos Zirvesi’nin üçüncü gününde İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuştu. Albayrak yaptığı konuşmada, Türkiye‘nin1 yıldaki gelişimini kimsenin beklemediğini vurgulayarak, Türkiye’nin borç karnesinin sağlam olduğunu dile getirdi.

“HÜKÜMET OLARAK GÜÇLÜ BİR BİLANÇOMUZ VAR”

Bakan Albayrak Türkiye’nin1 yıldaki iyileşme oranını kimsenin beklemediğini belirterek, “Yaşadığımız problemlerden çokşey öğrendik. Türkiye’nin1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu. Son 16 yılda altyapı ve enerjiye çok yatırım yaptık. Son 5 yılın önceki 5 yıla göreoranı oldukça iyi. Hükümet olarak güçlü bir bilançomuz var” ifadelerini kullandı.

“BORÇ KARNEMİZ SAĞLAM”

Bakan Albayrak, “Türkiye’nin borç karnesi çok sağlam. Borç oranı görece yüksek olan özel sektörün dahi benzerlerine göre durumu iyi.Özel sektörün borcunun bir bölümü ihracatçıların karşılıklı kredileri kaynaklı” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Valilik, Ankarada ekmeğe yapılan zammı iptal etti

“ENFLASYON TEK HANELERE İNECEK”

Merkez Bankası’nın FED kadar bağımsız olduğunu dile getiren Albayrak, “2020’de enflasyonbasamaklara inecek. Bu da büyüme için önemli bir nokta. Hedefiniz belliyse,ki aynı hedefe odaklanmanız gerekiyor. Maliye politikaları konusunda güçlü bir karnemiz var” dedi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.