1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: Googledan 20 ülkede yaşanan erişim kesintisiyle ilgili açıklama yapıldı

ABD merkezli teknoloji devi Google ve servislerinde erişim sorunu yaşandı. Sorun kapsamında kullanıcılar arama motorunu kullanamadı. Google’ın YouTube, Gmail ve Drive gibi servislerinde de erişim sorunları yaşandı. Erişim sorunları hakkında açıklama yapan Google Cloud Platformu, kesintinin Bulgaristan kaynaklı olduğunu açıkladı.

Açıklamada, Bulgaristan’daki ağ üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşananfazla eş zamanlı fiber kesintisi sorununun, bu bölgede yaşanan kesintiden etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye saati ile 13.36 itibarıyla tamamen çözüldüğü bildirildi.

“ARAŞTIRMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

Söz konusu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktası üzerinden erişen kullanıcıların servislere ulaşamadığı kaydedilen açıklamada, “Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Sorununnedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı birözetini de paylaşmış olacağız.” ifadesine yer verildi.

Sıradaki Haberi Oku  Market poşetleri yeni yılda 30 kuruşa satılacak

NE OLMUŞTU?

ABD merkezli teknoloji devi Google ve servislerinde erişim sorunu yaşandı. Sorun kapsamında kullanıcılar arama motorunu kullanamadı. Söz konusu aksaklık Türkiyebirçok ülkeyi doğrudan etkiledi.

GOOGLE’A AİT SERVİSLER ÇÖKTÜ

Saat 10.45’ten itibaren Google servislerine erişim sorunu yaşanmaya başladı. Google’a ait; Gmail, YouTube, Google Analytics, Google Trends, Google Maps gibi aynı altyapıyı kullanan bütün servislerde aksamalar yaşandı.

TÜRKİYE’DE ETKİLENEN İLLER

İnternet sitelerine erişimi gösteren bazı online platformlarda paylaşılan haritalardan Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Manisa, Antalya, Konya, Samsun, Trabzon ve Mersin’de sıkıntılar yaşandığı görüldü.

20’Yİ AŞKIN ÜLKEDE SORUN YAŞANDI

Türkiye’nin dışında Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Sırbistan20’yi aşkın ülkede de erişim sorunları yaşandı. Erişimin sıkıntılarının rapor edildiği ülkeler, Balkanlar bölgesinde yoğunlaşmış durumda.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin kaya kamyonu Deve seri üretime hazırlanıyor

45 DAKİKA SÜRDÜ

İlerleyen dakikalarda Google hizmetlerine erişim yavaş yavaş sağlanmaya başlanırken, arıza yaklaşık 45 dakika sürdü.

İşte Google sorununu yaşayan ülkeler:

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.