1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: İnternet servisleri çöken Türk Telekomdan açıklama: Sorun siber saldırı kaynaklı

İnternet erişimi ile ilgili yaşanan problemle ilgili Türk Telekom‘dan açıklama geldi. Açıklamada, “Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup saldırılar buTürk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup saldırılar buTürk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek,içi vedışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Sıradaki Haberi Oku  198 yıl hapis cezası alan Ponzi Arzunun avukatı karara itiraz etti: Medya suçlu

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un,önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.