Ekonomi

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Doğa Kolejini kamu kaynaklarıyla kurtarma planımız yok

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji‘nin satış veişlemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kamu kaynaklarıyla şirket kurtarma gibi bir planlarının olmadığını belirten Bakan Selçuk, “Amacımız çocukların eğitim ve öğretiminin aksamamasıdır.” dedi.

Bakan Selçuk, maaş krizinin yaşandığı Doğa Koleji’nde görevli öğretmenler ve velilerle bir araya geldi. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Selçuk’un konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

“ÖĞRENCİLERİMİZİ RESMİ OKULLARA YERLEŞTİRME KONUSUNDA PLANLARIMIZ HAZIR”

“Bu süreci en başından beri çok yakından takip ediyoruz. her türlü ihtimale karşı da tedbirimizi almış durumdayız. Gerekirse tüm öğrencilerimizi resmi okullara yerleştirme konusunda planlarımız hazır. Özeltemsilcileriyle de defalarca toplantı yapıp ihtimalleri değerlendirdik. Sonlandırma işlemini yapmak çok basit. Fakat bunun sonucunda öğretmenlerin ve diğer kişilerin çok büyük sorunlarla karşılaşacağı çok açık. Öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Satış vesürecini çok yakından takip ediyoruz. Satış vedair çalışmaların çok etkin şekilde yürütüldüğünü takip ediyoruz. Taraflarla temas halindeyiz. Çok yakın zamanda satışın gerçekleşmesine yönelik gereken tedbirleri alıyoruz. Temennimiz satış sürecinintamamlanması olupkaynaklarıyla şirket kurtarma şeklinde bir planımız olmadığını belirtmek isterim. Bizim için önemli olan çocuklar.

Sıradaki Haberi Oku  Milli Piyangonun 2019 talihlisi 70 milyonluk büyük ikramiyesini almadı

“HER TÜRLÜ HAZIRLIĞI YAPMAK KONUSUNDA PLANLARIMIZ HAZIR”

Eylemlere çocukların katılması konusunda özel hassasiyet bekliyorum. Bu tür sorunların yaşanmaması konusundayasal düzenlemelerin yapılması konusunda ayrı çalışmalarımız da var. 5580 sayılı kanundadüzenleme yapılarak kurumlardan açılışta mali teminat ve en azşartı ve özelsahiplerinin sadece eğitimle uğraşması konusunda çalışmalarımızı açıklamıştık. Bu konuyu daha da netleştirmek istiyoruz. Çok kısa süre içerisinde bu satış ve devirle ilgilihaberlerin birönce gelmesini ümit ediyoruz. Bunun olmaması halinde de ilgili tüm bireyler emin olsun biz bununla ilgili A, B ve C planı konusunda her türlü hazırlığı yapmak konusunda planlamalarımız hazır.

SATIŞ İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

(Bugün çıkan satışa ilişkin haberlere yönelik) Biz somut olaylara bakarız. MEB’in yetki ve sorumluluğu sadece belirli kuralların işlememesi halinde belirli kurumların faaliyetini sonlandırmakla sınırlı. Fakat bizim için çocuk ve öğretmenlerimiz söz konusu. Çocuklarımız ve öğretmenlerimizin lehine sonuçlanması için dikkatle takip ediyoruz. “

Sıradaki Haberi Oku  Küçük ölçekli balıkçılara destek ödemeleri bugün başladı

Haber Videosu

: Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Doğa Koleji’nikaynaklarıyla kurtarma planımız yok