1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: Sağlık personelinin tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nde yeni düzenlemeler yaptıklarını belirterek,içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.

Koca, yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, “Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarınıetti.

“GRUP VE KIDEM ŞARTI ARANMAKSIZIN TAYİN OLANAĞI GETİRDİK”

“Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece,içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşineve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk.” değerlendirmesinde bulunan Koca, eşigörevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyladört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını,beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

Sıradaki Haberi Oku  Hızlı ve Güvenli Paykwik Satın Al

“YABANCI DİL ŞARTINI KALDIRDIK”

Bakan Koca, şöyle devam etti:

“Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzmanile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancışartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim.”

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.