Ekonomi

Son Dakika: Türk Telekomdan internet erişimi açıklaması: Saat 18.45te problem tamamen sona ermiştir

Gmail, YouTube gibi Google servislerine erişim sorununun yaşanmasının ardından Türk Telekom‘dan açıklama geldi. Google servislerinin yanındaolarak internet bağlantısında dazaman yavaşlama meydana gelmesinin ardından Türk Telekom, servislerine siber saldırı yapıldığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından sorunun saat 18:45’te tamamen giderildiği duyuruldu.

SİBER SALDIRI YAPILDIĞI AÇIKLANMIŞTI

Gmail, YouTube gibi Google servislerine erişim sorununun yaşanmasının ardından Türk Telekom’dan açıklama geldi. Google servislerinin yanındaolarak internet bağlantısında dazaman yavaşlama meydana gelmesinin ardından Türk Telekom, servislerine siber saldırı yapıldığını duyurdu.

PROBLEM GİDERİLDİ

Daha sonra bir açıklama daha yapan şirket, “20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45’te tamamen sona ermiştir. Yurtdışı operatör kaynaklı olançözülmüş olup,içi vedışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür. Alanında yetkin ekiplerimizin, kullanıcıların bu aksaklıktan en az seviyede etkilenmesi adına yoğun bir çalışma gösterdiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  80 milyon liralık yılbaşı büyük ikramiyesi talihlisi için hazırlandı