1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: Yerli otomobilin bir detayı daha paylaşıldı! Aynalar da gözüktü

Türkiye‘nin Otomobili Girişim Grubu’nun resmi Twitter sayfasından, yerli otomobille ilgili ilk paylaşım yapıldı. Paylaşımda, “Türkiye’nin Otomobili ile tanışmak içinsayım başladı… Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin” ifadelerini yer verildi.

İLK FOTOĞRAF BRANDALI GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobilin 27 Aralık’ta Gebze’de tanıtılacağını açıklamasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, örtülü araçlara ait fotoğrafı Twitter hesabından paylaşmıştı. Fotoğrafın yayınlanması sonrasında yerlisosyal medyada en çok konuşulan konular arasında girdi.

Brandalı fotoğrafın ardından gelen detayda yerli otomobilin yalnızca farları görünmüştü

YERLİ ARABANIN ÖZELLİKLERİ NELER?

Elektrikli: Elektrikli motorun sessizliği, ivmelenme keyfi, enerji verimliliği ve sıfır emisyon, hepsi bir arada.

Sıradaki Haberi Oku  Lavanta balı yeni gelir kapısı oldu! Kilosu 150 liradan satılıyor

Bağlantılı: İnternet otomobilde değil,sürekli internette.

Akıllı: Sizi dinleyen, anlayan, sizinle bütünleşen, sizeçözümler sunan, size göre dönüşen ve sizi de dönüştüren, sizin için öğrenen bir cihaz.

Otonom: Sürücü ve yolcular için ileriservis desteği ve konfor sunacak güncel otonom seviyesi.

Stil Sahibi: Kendine has tasarım çizgileriyle estetiğin, fonksiyonelliğin ve teknolojinin birleştiğitasarım.

Güvenli: Aktif vegüvenlik donanımıyla yola çıkacağı 2022 yılında Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı hedefleyen aynı zamanda üst düzey veri ve bağlantı güvenliği sağlayanbir otomobil.

Duyarlı: Gelecek kuşaklara sadecebir çevre değil, geliştirilip büyütülecek yeni fikirler, ürün ve uygulamalar ortaya çıkaracak bir proje.

Küresel: İddialı tasarımı, ileri teknolojileri, kullanıcı dostu dijital deneyimiyle sadece Türkiye’de değil uluslararası pazarlarda da kendine yer bulacak iddialı bir cihaz.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Turhan: Kanal İstanbuldan yıllık 1 milyar dolar civarında gelir elde edeceğiz

YERLİ ARABA NE ZAMAN TANITILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya dönüşünde gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin yerli otomobilin tanıtım tarihiyle ilgili sorduğu soruya, “Ön gösterimi 27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım” şeklinde yanıtladı.

ERDOĞAN, YERLİ ARABA İLE KÖPRÜDEN GEÇECEK

Türkiye’nin ilk yerli otomobili, Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Bilişim Vadisi’nde tanıtılacak. Törenden sonra Erdoğan, yerli otomobili kullanarak Osmangazi Köprüsü’nden geçecek.

2017 YILINDA İMZALANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle 2017 yılında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) protokolü imzalandı. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Zorlu Grubu ortaklığında 25 Haziran 2018’de kurulan şirketin faaliyetleri, Gebze’deki Bilişim Vadisi’ne taşındı. TOGG tarafından elektrikli ve bağlantılı araçlar tasarlama ve inşa etme, emisyonları sıfırlayarak, sürdürülebiliroluşturma hedeflendi.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Selçuk: Hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyaç olduğuna yönelik çalışmaları tamamladık

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.