1 sene önce
1 sene önce

Son dakika: Yerli otomobilin tanıtım törenine TOGG CEOsunun iddialı sözleri damga vurdu

Türkiye‘nin merakla beklediği Türkiye’nin Otomobili’nin ön gösterimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Gebze’de yapıldı. Tanıtım öncesi yerliprojesini anlatan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO‘su Gürcan Karakaş, “Dünyada otomotivle ilgili oyunun kuralları yeniden yazılıyor. Otomobil akıllı bir cihaza dönüşüyor” dedi.

Yerli otomobilin tanıtım töreninde TOGG CEO’su şunları söyledi:

“Yola çıktığımızda hedefimiz küresel bir marka yaratmaktı. Projeye başlamadan önce 18 firmayı inceledik. Biz aylardır Türkiye’deki yanve tedarikçilerleçalışıyoruz. Bizim farkımız ne olacak? Biz ortaklık yapımızla bir sistem kurduk. Sıfırdan başladık, 15içinde 5 modelimiz olacak. Türkiye’deki hedef kitlemiz bizdenve yenilikçi bir marka bekliyor.

“30 DAKİKANIN ALTINDA SARJ İMKANI SAĞLIYORUZ”

Marka isimlendirmesini önümüzdeki senelerde yapacağız. Ürünümüze baktığımızda 200ve 400iki alternatif olacak. 500 km menzil ve hızlı şarj ile 30 dakikanın altında şarj imkanı sağlıyoruz. Akıllı bağlantı, internet üzerinden güncelleme; otomobilimizde standart olarak sunulacak. Otonom seviyesine hazır bir teknolojiyle yola çıkıyoruz. En çok önemsediğimiz konulardan birisi sürüş güvenliği. Her türlü ön görüleri düşünerek ve ürün geliştirme sürecini kısaltacak şekilde ilerliyoruz. Aracın holografik asistanı var.

Sıradaki Haberi Oku  Asgari ücret bugün belli olacak! Kritik toplantı saat 14.00te

“BATARYASINI SIFIRDAN GELİŞTİRDİK”

Peki teknoloji odağımızda ne var? Bir, özgün teknoloji var. Bataryasını sıfırdan geliştirdiğimiz, hiçbir yerden almadığımız, tamamıyla bizim ihtiyaçlarımızabir teknoloji. Yetkinlik; ülkemizde savunma sanayiinde mükemmel mühendislerimiz var. Otomobilimizin modellemesiyle bir sürü simülasyonu hızlı şekilde yapabiliyoruz. Dönüşüm; teknolojiyleilerleyerek evinizdeki aletlere bağlanabilen bir teknolojiden bahsediyoruz.

“TÜRKİYE’NİN KÜRESEL MARKASIDIR”

Türkiye’nin otomobili ne demektir? Her şeyden önce Türkiye’nin küresel bir markasıdır. Kararlarını bağımsız verebilen, eko sistemini kendisi oluşturabilen bir şirket. Doğru zamanda doğru yola çıktığımızı söylemiştik. Yetkinliklerimize baktığımızda, yapabileceklerimize baktığımızda doğru yerde yola çıktık diyoruz.”

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.