Ekonomi

THY ve Pegasus, Irak ve İran uçuşlarını geçici olarak durdurdu

İran ile ABD arasındagünlerde yaşanan kriz sürerken bölgede artan gerilim nedeniyle THY, Irak ve İran’a yaptığı tarifeli seferleri geçici olarak durdurdu. Bu kapsamda THY, iki ülkedeki uçuşlarını yarın akşam saat 21.00’e kadar durdurma kararı aldı.

IRAK VE İRAN HAVA SAHASI KULLANILMAYACAK

Öte yandan Türk Hava Yolları‘nın farklı ülkelere seyahat eden uçakları da Irak ve İran hava sahasınıbu süre zarfında kullanmayacak. Uçaklar belirtilen hava sahasına girmeden rotalarında devam edecek.

PEGASUS DA ASKIYA ALDI

Pegasus Havayolları, bugün gerçekleştireceği tüm İran ve Irak uçuşlarını durdurdu. Güvenlik gerekçesiyle seferlerin geçici bir süre iptal edildiği öğrenildi. Pegasus uçakları, geçici bir süre İran ve Irak hava sahasını kullanmayacak.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: ING Türkiye, konut kredisi faizini yüzde 0,94e indirdi

NE OLMUŞTU?

İran, ABD’nin suikastla öldürdüğü General Kasım Süleymani’nin toprağa verilmesininöncesinde Donald Trump yönetimine misillemelerine başladı: Irak’ta Amerikan askerlerinin bulunduğu iki üs, sabaha karşı füzelerle vuruldu. Devrim Muhafızları, başkent Bağdat’taki El Esad Üssü ile Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’in yakınlarındaki iki üste 80 Amerikalının öldüğünü öne sürdü. Saldırılardan saatler sonra kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Donald Trump hiçbir ABD’liningörmediğini açıkladı.