1 sene önce
1 sene önce

Trumpın açıklamaları sonrası dolar resmen eridi! İşte son durum

Dün, ABD Başkanı Donald Trump‘ın açıklamalarıyla ABD ile İran arasındaki tansiyonun azalması petrol fiyatlarının gerilemesine ve bunaTürk lirası varlıkların üzerindeki baskının kalkmasını sağladı. Dolar/TL, piyasadakiseyirle 17 Aralık 2019’dan bu yana en düşükolan 5,8655’i gördü ve saat 13.30 itibarıyla 5,8760 seviyesinde dengelendi.

DOLAR İKİ GÜNDE YÜZDE 1,6 DEĞER KAYBETTİ

2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi ise 26 baz puan azalışla yüzde 11,56’yı test ederek, Ağustos 2017’den bu yana en düşük seviyesini gördü.

Analistler, dolar/TL’deki düşüşün önemli destek seviyelerinin kırılmasıyla ivme kazandığını veiki gün dikkate alındığında, Türk lirasının, gelişmekte olan ülkebirimleri arasında en iyi performansı sergileyenbirimi olduğunuetti. Dolar/TL,iki günde yüzde 1,6 değer kaybetti.

Sıradaki Haberi Oku  AYMden nafaka artırımına ihlal kararı

‘DOLARDA 5,8590 SEVİYESİ DESTEK OLARAK ÖNE ÇIKIYOR’

Risk iştahındaki artışın emtia fiyatlarında önemli düşüşeolduğunu belirten analistler, Brent petrolün varil fiyatının ABD Başkanı Trump’ın açıklamaları sonrası yaklaşık yüzde 4 değer kaybettiğine dikkati çekti.

Analistler, yarın ABD’de açıklanacak aralık ayı istihdam raporundaki veriler öncesi uluslararası piyasalardaki iyimserliğin devam edebileceğini aktararak, teknik açıdan dolar/TL’de 5,8590 seviyesinin destek olarak öne çıktığını kaydetti.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.