1 sene önce
1 sene önce

Trumpın İran açıklamaları sonrası altın sert düştü! İşte güncel fiyatlar

Gram altın dün 310 lira seviyesine kadar yaklaştıktan sonra, dün dolar kuru ve altının ons fiyatındaki düşüşedeğer kaybederek, günü önceki kapanışın yüzde 1,7 altında 296,6 liradan tamamladı. Yeni güne de düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 1 altında 293,7 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda Kapalıçarşı‘da çeyrek altın 479 lira, cumhuriyet altını da 1.962 liradan satılıyor. ABD ile İran arasındaki gerilimin, ABD Başkanı Donald Trump‘ın açıklamalarıyla azalmasıpiyasalarına rekor getirirken, emtia fiyatları geriledi. Dün sabah saatlerinde İran’ın ABD’nin askeri üslerine saldırmasından sonra 1.611 dolar seviyesine kadar yükselen altının ons fiyatı, Trump’ın açıklamaları sonrası hızlaçekildi. Altının ons fiyatı şu sıralarda 1.545 dolardan işlem görüyor.

Sıradaki Haberi Oku  Üzerinde baskı hatası bulunan 250 bin lirayı bugünkü 250 bin liraya satmak istiyor

PİYASALAR ABD-İRAN GELİŞMELERİNE ODAKLANDI

ABD Başkanı Trump, dünkü açıklamasında, İran’ın saldırıları ile ilgili olarak “Herhangi bir Amerikan askeri dünkü İran rejiminin saldırısında ölmedi. İran şu aşamada durulmuş görünüyor. Bu da tüm taraflar ve dünya için iyi bir şey” ifadelerini kullandı.

Analistler, azalan jeopolitik risklerin güvenli liman varlıklarda değer kayıplarınaolduğunu ancak ABD veya İran’ın konuya ilişkin açıklamalarının yatırımcıların odağında olmaya devam edeceğine dikkati çekti.

‘GRAM ALTINDA 298 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

Yurt içinde haftalıkve banka istatistikleri,dışında ise Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı ile ABD’de haftalık işsizlik başvuruları verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.570 dolar, gram altında ise 298 liranın direnç konumunda olduğunu bildirdi.

Sıradaki Haberi Oku  İBB Başkanı İmamoğlundan Kanal İstanbul için Çevre Bakanlığına olumsuz rapor

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.