1 sene önce
1 sene önce

Türkiye genelinde acil 41 bin eleman aranıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), işverenden gelen talep doğrultusundabir aya ait açık iş sayısını açıkladı.

Türkiye genelinde işverenler, İŞKUR üzerinden 41 bin eleman arıyor. Bunun 6 bin 131’iişçisi yani vasıfsız. Yaklaşık 35 bini ise gıdadan turizme, tekstilden inşaata birçok alanda işçi arayışını içeriyor. İŞKUR, 2019’da 1 milyon 350 bin kişiyi işe yerleştirdi.

İNTERNETTEN BAŞVURU YAPILABİLİYOR

İşsiz olan, iskur.gov.tr adresinden siteye kaydolup TC kimlik numarasıyla başvuru yapabiliyor. Kişi, özgeçmişindeki kişisel bilgilerle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor. İsteyen İŞKURmüdürlüklerinden de sisteme üye olup kendineişe başvurabiliyor. Yurt içi vedışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor.

KURSA KATILANA 85 LİRA HARÇLIK

İŞKUR, herhangi bir vasfı olmayan kişilerisahibi yapabilmek için ücretsiz ‘mesleki eğitim kursları’ düzenliyor. Üstelik bu kurslara katılanlara günlük 77 lira ila 85 lira harçlık veriyor. Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. 16-70 yaş arası ve ilköğretim ve üniversite eğitimli herkes başvurabilir. Detaylı bilgi, ‘iskur.gov.tr’ adresinden alınabilir.

Sıradaki Haberi Oku  Emekli Tuğamiral Türker Ertürk: Kanal İstanbul bir ucubedir

PERSONEL ALIMI SÜRÜYOR

Kamuya personel alımı 2020’de de sürüyor. Devlet Personel Başkanlığı yeni istihdam edilecek memur ve sözleşmeli personeller içinaçtı. İlanlar arasında Dışişleri Bakanlığı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik olmak üzere pek çokve üniversiteler var. Devlet Personel Başkanlığı, personel alımı hakkında koşul ve şartlar ilebaşvuru tarihini de yayımladı. İlgilenenler, sözleşmeli memur ve personel alımı hakkında çıkan ilanlara ‘dpb.gov.tr’ adresinden ulaşabilir.

Haber Videosu

: Türkiye genelinde acil 41 bin eleman aranıyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.