1 sene önce
1 sene önce

Türkiyenin merakla beklediği yerli arabanın 5 modeli olacak

Türkiye‘nin Otomobili Girişim Grubu’nun 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden otomobilin ön gösterim versiyonu Türkiye ile buluşuyor.

2030’A KADAR 5 FARKLI MODEL

Üretilecek otomobili detaylarıyla anlatan CEO Karakaş, bugün C-SUV otomobilin prototobinin tanıtıldığını5 modelin olacağını söyledi.

Karakaş, 5 modelin 2030 yılına kadar üretileceğini söyledi. Modellerin üretim sırası ise şöyle: C SUV, C Sedan, C HB, ardından B SUV, C MPV.

Gürkan Karakaş, hislerini “Şu anın tarifi yok. Çok heyecanlıyız. Ben, bütün arkadaşlarım, sabaha kadar uyuyamadık” ifadeleriyle anlattı.

CEP TELEFONUNUN BAŞINA GELEN OTOMOBİLİN DE BAŞINA GELECEK

CEO Karakaş, açıklamalarını şöyle devam etti;

“Bugün sizlere geldiğimiz noktayı anlatmak, otomobilimizi tanıtmak ve otomobilden daha fazlasından kastımızın ne olduğunuetmek istiyoruz. Böyle bir faaliyete başlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Oyunun kuralları değişiyor, yeniden yazılıyor. Artık büyükler değil başarılı olan, teknolojik olan, müşteriyi merkezekazanacak. Neden? Müşterilerin beklentileri değişmekte. Cep telefonunun başına gelen, otomobilin de başına gelecek.

Sıradaki Haberi Oku  Vodafone her iki eşe de 16 hafta doğum izni verecek

Yola çıktığımızda iki hedefimizi olmazsa olmaz olarak değerlendirdi. Teknolojinin en güncelini kullanmak çok önemli. Doğuştan elektrikli birgeliştirmek. Başından planlayarak bunu bir akıllıolarak geliştirmek ve otomobilimizi rekabet edebilir konuma taşımak.

“NASIL YAPACAKSINIZ DEDİLER”

Bu akıllı cihazımız, yeni çözümler üretebilen, veritabanlı hizmetlerde iş imkanları sağlayan bir sistemden bahsediyoruz. ‘Nasıl yapacaksınız?’ dediler. Biz bu projeye başlamadan önce 18 şirketi inceledik,başardılar? Neden başaramadılar? Bizim rakiplerimiz büyük organizasyonlar değil, start-up seviyesinde olan girişimciler. Küresel rekabetten bahsederken bizim, dünyanın en iyileriyle çalışmaktan başka lüksümüzmı? Dünyanın en iyilerini ülkemizde, henüz yoksadışından bulup transfer ederekçalışıyoruz. Bu ‘dünyanın en iyileri’ kimlerdir? Yan tarafta da isimlerini zikrettiğimiz iş ortaklarımız bize hala ‘Sizmisiniz?’ diyor.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Örtü kalktı! İşte milyonların beklediği yerli otomobil

Yerli otomobilimiz elektrikli, 200 ve 400iki motor olacak. 500 km menzili olacak ve 30 dakikanın altında şarj imkanı sağlıyoruz.”

DÜNYADA BİR İLK

Yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Bu teknolojiyle yol detayları, tümsekler, köprüler sürücünün direkt olarak gözbebeğine ışınlar yoluyla iletilecek. Sürücü yola bakarken aynı zamanda bu uyarıları da görebilecek. Holografik Asistan teknolojisi dünyada ilkkullanılıyor.

Yerli otomobilin özellikleri şu şekilde sıralandı:

-Araçta, gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcut.

-Otomobilde, 200güç ile 7.6 saniye, 400güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor.

-Yerli otomobil, sürekli olarak merkeze bağlı olacak ve bazı sistem güncellemeleri sürücünün bile hissedemeyeceği şekilde yapılandırılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Uludağda kar eriyince tatilciler hayal kırıklığına uğradı

-Bakım ve parça değişimi gerektiren arıza durumlarında ise sistem, direkt olarak bakım noktasıyla iletişime geçecek.

-Yerliotonom sürüş teknolojisine sahip olacak yerli otomobil, trafik sıkıştığıotomobil kendiliğinden durup kalkabilecek. Sürücünün direksiyonlaetmesine gerek kalmayacak.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.